Niewiarygodna historia zrośniętych bliźniaczek – Abby i Brittany

Opublikowano 10/06/2020
Reklama

Niesamowita historia bliźniąt syjamskich Hensel zainspirowała ludzi na całym świecie. Jest to wspaniała, inspirująca, a czasem smutna historia gwiazd ich własnego życia. Poznajcie Abby i Brittany.

Dziewczynki w TLC Show

Rodzice dziewczynek zawsze chcieli, aby prowadziły one w miarę normalne życie, ale kiedy telewizja TLC przeprowadziła wywiady z bliźniaczkami w 2012 roku, wszystko się zmieniło i stały się one znane na całym świecie. To, co zdawało się na początku prostym wywiadem, zamieniło się w sensację w programie telewizyjnym, dokumentujące życie dziewcząt. Niemal natychmiast całe Stany Zjednoczone zakochały się w Abby i Brittany. Stały się one tematem numer jeden nie tylko w Stanach ale na całym świecie. Zobaczcie jak wygląda ich codzienne życie.

Zrzut Ekranu 2020 09 16 O 11.51.31

Dziewczynki w TLC Show

Kim są bliźniaczki?

Oprócz tego, że dziewczynki mają nieprawidłową budowę to obydwie pochodzą z przeciętnej amerykańskiej rodziny. Urodzone są w Minnesocie. Ich rodzicami są Patty – dyplomowana pielęgniarka i Mike’a Hensel, który jest stolarzem i ogrodnikiem. Bliźniaczki wychowały się w Nowych Niemczech w stanie Minnesota. Mają rodzeństwo – młodszą siostrę i brata. Te inspirujące dziewczyny nigdy nie poddały się żadnemu z wyzwaniom przez całe swoje życie. Ukończyły nawet college w 2012 roku. Nie zadowoliły się nawet dyplomem ukończenia studiów online i ukończyły Uniwersytet Betel w ich rodzinnym stanie Minnesota! Zobaczmy więc od środka życiu tych niewiarygodnych bliźniaczek.

Zrzut Ekranu 2020 09 16 O 11.51.48

Kim są bliźniaczki?

Operacja nie była wyjściem

Wiadomo – wszyscy zastanawiacie się, jak działa anatomia i cale ciało w ten sposób zrośniętych bliźniaków. Tak więc dziewczynki dzielą jedno ciało, ale mają oddzielne narządy. Jeśli chodzi o najważniejsze organy, każdy bliźniak ma własne płuca, rdzeń kręgowy, kręgosłup, żołądek i serce. Jednak posiadają tylko jeden układ rozrodczy. Zatem operacja rozdzielenia ich przy urodzeniu okazałaby się niezwykle niebezpieczna i ryzykowna. Dlatego lekarze oraz rodzina nie zdecydowali się na to wyjście z sytuacji.

Zrzut Ekranu 2020 09 16 O 11.52.00

Operacja nie była wyjściem

Wyjątkowa budowa ich ciała

Cóż, wszyscy zdajemy sobie sprawę, że ten przypadek bliźniaczek jest wyjątkowy, ale jak wyjątkowy? Szansa na urodzenie bliźniąt jest tylko jedna na 189 000 narodzin. Ponadto bliźniaczki Hensel są bliźniakami parapagus, co oznacza, że połączone z oddzielnymi głowami i jednym ciałem. Bliźnięta parapagus dicephalic stanowią zaledwie 11 procent wśród bliźniaków syjamskich. Jest to nie do wiary. Tak więc te bliźniaczki są zupełnie unikatowe w skali światowej a ich życie jest pełne wyzwań, przeszkód ale też jest zupełnie wyjątkowe.

Zrzut Ekranu 2020 09 16 O 11.52.17


Wyjątkowa budowa ich ciała

Która co robi?

Każda z bliźniaczek kontroluje odpowiednią stronę swojego ciała, w związku z tym bliźniaczki funkcjonują jak jedność przy codziennych czynnościach, nawet takich jak chodzenie. Wyobraź sobie, że każda z bliźniaczek kontroluje jedną nogę i jedną rękę i musi w jakiś sposób synchronizować ruchy, aby wykonywać wszystkie zadania. Jest to dla nas zupełnie niepojęte ale wlaśnie tak wygląda ich życie. Codzienne funkcjonowanie bliźniaczek to codzienne wyzwania i pokonywanie przeszkód, są one jednak bardzo pozytywne.

Zrzut Ekranu 2020 09 16 O 11.52.31

Która co robi?

Wczesne przeszkody

Oczywiście wczesny etap życia nie był dla nich tak prosty i oczywisty jak dla innych dzieci. Rodzice mówili, jak trudne było dla dziewczynek opanowania raczkowania. Następnym etapem natomiast była nauka chodzenia. Od najmłodszych lat dziewczynki musiały nauczyć się koordynować swoje ruchy. W końcu maluchom udało się opanować synchroniczne poruszanie się i jakoś zaczęły dawać sobie radę. Nie było to jednak dla nich łatwym zadaniem i wymagało znacznie więcej pracy od nich niż od innych dzieci w ich wieku.

Zrzut Ekranu 2020 09 16 O 11.52.46

Wczesne przeszkody

Chodzą po swojemu

Dziewczynki obecnie chodzą przez siebie wypracowanym stylem. Nauczyły się właściwie swojego indywidualnego sposobu poruszania się. Jeśli przyjrzysz się uważnie, zauważysz, że Brittany chodzi na czubkach palców, a Abby natomiast chodzi płasko. Z powodu tych różnic wydają się lekko utykać – jest to jednak po prostu ich sposób chodzenia. Musiały tak nauczyć się chodzić żeby dopasować się do swojego wzrostu. Po wielu latach prób udało im się osiągnąć i teraz w zasadzie dość swobodnie chodzą.

Zrzut Ekranu 2020 09 16 O 11.53.02

Chodzą po swojemu

Za duże ryzyko

Jak napisaliśĶy na początku artykułi separacja dziewczynek byłaby niezwykle niebezpieczna. Jednak lekarze zaproponowali rodzicom próbę ich separacji zaraz po urodzeniu. W rzeczywistości to rodzice dziewczynek nie zdecydowali się na tę operację. Uważali bowiem, że ryzyko jest zbyt duże. Według lekarzy była duża szansa, że żadna z dziewczynek nawet nie przeżyje operacji rozdzielenia. Na szczęście ich rodzice podjęłi dobrą decyzję i dzięki temu dziewczynki wiodą w miarę szczęśliwe życie. Oczywiście szczęśliwe na ile może ono być szczęśliwe. Jednak nie jest to normalne życie.

Zrzut Ekranu 2020 09 16 O 11.53.16

Za duże ryzyko

Od filmu dokumentalnego do show w telewizji

Gdy Abby i Brittany skończyły po 16 lat telewizja TLC poprosiło rodziców dziewczynek o nakręcenie o nich filmu dokumentalnego. Rodzice i dziewczynki zgodzili się. Powstał film dokumentalny na stacji TLC o ich życiu. Dokument opowiadał wszystko z ich codziennym życia, a także ich planach na przyszłość. Dzięki jego sukcesowi dziewczynki zaczęły kręcić swój własny show w telewizji TLC. Niestety trwał on tylko jeden sezon. Jeśli chcielibyście obejrzeć ten serial jest jak najbardziej taka możliwość w internecie.

Zrzut Ekranu 2020 09 16 O 11.53.31

Od filmu dokumentalnego do show w telewizji

Zwykłe życie

Pomimo tego, że są tak zrośnięte i niektórzy mogą myśleć, że bliźniaczki nie mogą robić rzeczy które przeciętni ludzie robią na co dzień. I tu się mylą. Dziewczynki jeżdżą na rowerze, pływają, a nawet jeżdżą samochodem. Ale o tym jeszcze napiszemy bo one rzeczywiście opanowały całkiem sporo czynności. Oczywiście zajęło im to trochę więcej niż przeciętnej osobie. To co jest oczywiste, to to że bliźniaki muszą wszystko koordynować razem wykonując wszelkie czynności.Jednak po latach ćwiczeń wszystko opanowały.

Zrzut Ekranu 2020 09 16 O 11.53.43

Zwykłe życie

Jazda samochodem

Brittany ujawniła, że ​​musiały 2 razy podchodzić do pisemnego egzaminu na na prawo jazdy. Dziewczynki jednak nie obawiały się tego. Bliźniaczkom udało się zdać prawo jazdy. Ponadto dwukrotnie musiały zdawać test jazdy praktycznej samochodem. A teraz przyjrzyjmy się kwestiom technicznym: a więc Abby kontroluje sprawy po prawej stronie, a Brittany po lewej. Tak więc po raz kolejny znalazły system, który działa, aby zachować synchronizację i móc normalnie jeździć. Jesteśmy dla nich pełni podziwu bo naprawdę dobrze dziewcyzny prowadzą samochód.

Zrzut Ekranu 2020 09 16 O 11.53.57

Jazda samochodem

Inne mocne strony

Niesamowitą rzeczą dotyczącą tych niezwykłych sióstr są ich różne zainteresowania. Na szczęście ich zainteresowania i mocne strony dość dobrze się ze sobą uzupełniają. Brittany jest dobrą pisarką, a Abby kocha z kolei matematykę. Pomimo doskonałości z zupełnie przeciwnych sobie przedmiotów, całkiem dobrze radzą sobie razem w szkole. Dziewczynki nawet zdecydowały się nie kontynuować studiów online, ale uczęszczać do pobliskiej uczelni. Świetnie ją ukończyły. Jesteście ciekawi jak im się to udało i czy ściągały od siebie na studiach?

Zrzut Ekranu 2020 09 16 O 11.54.11

Inne mocne strony

Pisanie E-maili

A jak dziewczyki piszą maile? Możesz uznać ich sposób pisania e-maili za naprawdę interesujący. To dwie różne a nawet bardzo różne osoby, ale piszą e-maile jako jeden człowiek. Zaskakujące jest to, że odpowiadając na e-maile, piszą je razem. Podobno jest tak, że ponieważ są bardzo wrażliwe na swoje uczucia i nie potrzebują komunikacji ustnej, pomaga im to również szybciej pisać. To zupełnie niesamowite że dziewczynki tak razem współpracują i potrafią robić to tak efektywnie.

Zrzut Ekranu 2020 09 16 O 11.54.27

Pisanie E-maili

Indywidualne jednostki

Zapomnij o indywidualnym stylu pisania e-maili. Ale obiecujemy wam, że bliźniaczki to zupełnie 2 różne osoby. Mają zupełnie inne zainteresowania, zalety i wady. Jednym z przykładów mogą być ich preferencje kolorystyczne i style ubierania się. Właściwie zatrudniły krawcową, aby wyrazić swoją indywidualność i mieć na przykład niestandardowe dekolty. To naprawdę niezwykłe, że nie pozwalają, aby na ich drodze stanęła jakaś przeszkoda, nawet jeśli chodzi o coś tak prostego jak ubieranie się.

Zrzut Ekranu 2020 09 16 O 11.54.42

Indywidualne jednostki

Ich edukacja

Spośród wszystkich celów edukacja jest dla nich zdecydowanie najważniejsza. Jak napisaliśmy wyżej dziewczynki nie pozwoliły na to, by ich niepełnosprawność zmusiła je do zdobywania stopni w college’u online. Zatem uczęszczały na Uniwersytet Bethel. Abby i Brittany ukończyły college. Początkowo miały nadzieję na uczęszczanie na różne przedmioty w ramach tego samego kierunku. Jednak przy całej dodatkowej pracy okazało się to zbyt trudne do wykonania. Niemniej jednak ukończyły studia dyplomem, co jest już więcej niż osiąga wielu młodych ludzi w ich wieku bez żadnych niepełnosprawności. W ten sposób dziewczyny wciąż udowadniają, że ludzie często się mylą i wystarczy ciężko pracować, by osiągnąć swoje cele.

Zrzut Ekranu 2020 09 16 O 11.54.56

Ich edukacja

Skok na głęboką wodę

Po ukończeniu college’u bliźniaczki postanowiły przeprowadzić się do swojego pierwszego własnego domu. Oczywiście oznaczało to ważne zmiany w ich życiu, podobnie zresztą jak dla każdego innego wchodzącego w dorosłość człowieka. Dlatego telewizja TLC zdecydowała się w programie o nich wykorzystać ich przeprowadzkę jako główny punkt w ich show. Możesz zobaczyć w dokumencie jak bliźniaki dekorują swój pierwszy dom i jak przygotowują się do swojej pierwszej pracy na pół etatu jako nauczycielki w szkole.

Zrzut Ekranu 2020 09 16 O 11.55.09

Skok na głęboką wodę

Mają nadzieje na rodzinę

Być może zastanawiasz się nad miłością. Abby i Brittany, podobnie jak wiele młodych kobiet, mają nadzieję, że pewnego dnia zakochają się i wyjdą za mąż a także będą posiadać dzieci. Oczywiście zdają sobie sprawę, że ich połączone ciało stwarza przeszkodę i jest tematem żartów, ale nadal wierzą, że znajdą dla siebie dwóch mężczyzn. Chociaż niestety jest to na pewno podyktowane wieloma trudnościami i bardzo skomplikowanym przyszłym życiem dla wszystkich. W wielu aspektach jest to sytuacja nietypowa.

Zrzut Ekranu 2020 09 16 O 11.55.23

Mają nadzieje na rodzinę

Fotografie

Pewnie sądzisz, że bliźniaczki uwielbiają być filmowane i fotografowane skoro wystąpiły w programie w telewizji TLC. Okazuje się jednak, że wcale tak nie jest. Dziewczynki nie zawsze są szczęśliwe, że zostały sfilmowane. Ich największą irytacją stanowią ludzie, którzy gapią się na nie i robią im zdjęcia bez pytania. Jednak bliźniaczkom nie przeszkadza, kiedy ​​ludzie podejdą do nich i poproszą o zdjęcie wprost. To zupełnie jest inna sytuacja niż jak robią zdjęcia bez pozwolenia. Dziewczyny jedynie proszą o proste zapytanie o zrobienie zdjęcia. Nie można ich za to winić.

Zrzut Ekranu 2020 09 16 O 11.55.34

Fotografie

W Oprah Show

Oczywiście Oprah – nasza ukochana prowadząca talk show bardzo chciała zaprosić do siebie bliźniaczki. Oprah sama zaprosiła dziewczynki do swojego programu, już gdy miały zaledwie 6 lat. Dziś ​​Abby i Brittany niewiele pamiętają z tego występu, ale był to pierwszy wielki występ bliźniaczek przed taką dużą publicznością. Ludzie przyjęli je z zaciekawieniem i wielkim podziwem. A także wtedy dziewczynki zaczęły mieć całą rzeszę fanów. Nic dziwnego bo one i ich podejście do życia jest zupełnie wyjątkowe.

Zrzut Ekranu 2020 09 16 O 11.55.45

W Oprah Show

Sportowe bliźniaczki

Te dziewczyny nigdy nie przestaną nas zadziwiać! W rzeczywistości są prawdopodobnie bardziej wysportowane niż neiejeden zdrowy czlowiek. Jednym z zainteresowań tych dwóch z pewnością będzie sport. One wprost kochają tak spędzać swój wolny czas. Szczególnie kochają siatkówkę i kręgle. W rzeczywistości sport bardzo im pomógł w koordynacyji i pomaga w utrymaniu dobrej kondycji. Jest to bardzo przydatne dla potrzeb ich własnych ciał. Bliżniaczki muszą się dużo ruszać i świetnie że znalazły sposób na uprawianie normalnych dyscyplin sportowych.

Zrzut Ekranu 2020 09 16 O 11.55.58

Sportowe bliźniaczki

Kochają muzykę

Zainteresowania dziewczyn nie kończą się na sporcie. Właściwie obydwie kochają muzykę i uwielbiają grać na nowych instrumentach. Mają wielką nadzieję uczyć się gry na nowych instrumentach przez całe swoje życie. Teraz widzimy, jak inspirującymi ludźmi są Abby i Brittany. Dziewczyny sprawiają, że czujemy się winni, że zrezygnowaliśmy z gry na fortepianie tyle lat temu. Jeśli one mogą to czemu ty nie możesz. W życiu wystarczy tylko chcieć i one są na to prawdziwym dowodem.

Zrzut Ekranu 2020 09 16 O 11.56.10

Kochają muzykę

Co z jedzeniem

Jeśli myślisz, że dziewczyny oszczędzają na jedzeniu to bardzo się mylisz. Jak wspomnieliśmy, każda z dziewczyn ma swój żołądek. Oczywiście potrzebują zatem dwóch kolacji. Cóż, musimy ci przypomnieć, że te dwie dziewczyny może mają częściowo wspólne ciało, ale mają różne gusta jeśli chodzi o jedzenie. Dziewczynki w niczym nie są podobne jeśli chodzi o upodobania kulinarne. Tyczy się to jedzenia, ubioru, kolorów – w sumie dosłownie każdego aspektu w życiu. Dziewczynki są po prostu bardzo różne od siebie.

Zrzut Ekranu 2020 09 16 O 11.56.22

Co z jedzeniem

Urodziny

Nie oszczedzają również na torcie urodzinowym. Każdego roku dziewczyny dostają dwa torty urodzinowe. Są indywidualistkami a torty się zawsze bardzo róźnią od siebie. Dziewczyny wolą inne smaki – jedno ciasto musi być czekoladowe, a drugie waniliowe. Świeczek oczywiście też musi być podwójna ilość i to samo się tyczy prezentów dla bliźniaczek. Dziewczynki dostają zupełnie róźne rzeczy i mają zawsze inne marzenia.

Zrzut Ekranu 2020 09 16 O 11.56.33

Urodziny

Oddzielne narządy

Być może zastanawiasz się jak to jest, gdy dziewczynki zachorują. Czy wtedy chorują dwie od razu, czy tylko jedna? W rzeczywistości nie zawsze chorują w tym samym czasie. Mają przecież różne układy w swoich ciałach. Na przykład Abby nigdy nie miała zapalenia płuc a Brittany zachorowała już na nie dwa razy. Abby na pewno miała szczęście, że ma własne płuca a co lepsze, że nie zaraziła się od swojej siostry bliźniaczki.

Zrzut Ekranu 2020 09 16 O 11.56.46

Oddzielne narządy

Idą na kompromisy

Napisaliśmy dużo o tym jak cudownie układa się ich życie. Jednak nie zawsze wszystko jest dla nich łatwe. Wyobraź sobie, że musisz iść na kompromis we wszystkim w swoim życiu, od harmonogramu jedzenia aż do snu. Na szczęście kompromis to kolejna umiejętność, którą dziewczyny doskonaliły przez całe swoje życie. My mieliśmy dość dużó problemów z koordynacją harmonogramów snu z naszym współlokatorem ze studiów, więc nie możemy sobie tego wyobrazić prze co one przechodzą. Są naprawdę niesamowite.

Zrzut Ekranu 2020 09 16 O 11.56.59

Idą na kompromisy

Reklama