Genialni nauczyciele

Opublikowano 10/06/2020
Reklama

Nauczyciele to częsty i bardzo potrzebny zawód i wszyscy doświadczyliśmy nauki z chociaż jednym nauczycielem w życiu. A raczej poznaliśmy wielu. Każdy z nas, nawet jeśli uczył się w domu, na pewno miał nauczyciela. Pamiętamy naszych ulubionych nauczycieli i wciąż przewracamy oczami, myśląc o tych którzy byli bardzo surowi i oceniający. Często się rownież wzdrygamy na wspomnienie nauczyciela który był wyjątkowo ostry i na wspomnienie tych co odeszli w zapomnienie. Ta praca przecież wymaga mase energii i zaangażowania i dlatego powinna być bardzo doceniana, a często ludzie nie doceniają nauczycieli. Oto artykuł o wspaniałych nauczycielach i metodach nauczania.

Zrzut Ekranu 2020 09 15 O 11.45.03

Genialni nauczyciele

Mikrofon w klasie

Nigdy nie widzieliśmy zeby nauczyciel wszedł do klasy z mikrofonem. To nie były te czasy. Natomiast teraz jest to na porządku dzinenym – dodatkowo trzeba powiedzieć, że ​​taka edukacja jest wspaniała. Nie ma jednego sposobu aby stać się bardziej głośnym ale mikrofon jest dobrym rozwiązaniem aby zdobyć uwagę dzieci. Czy wiesz, że od 2009 roku Scholastic Books oraz Fundacja Billa i Melindy Gatesów wydają „Źródła pierwotne”. Jest to ankieta przeprowadzona przez wielką ilość nauczycieli na temat zagadnień związanych z edukacją publiczną w Stanach Zjednoczonych.

Zrzut Ekranu 2020 09 15 O 13.12.28

Mikrofon w klasie

Wspólny cel

Wspomniane w źródłach w fundacji Gatesa podnoszenie osiągnięć uczniów wymaga pracy bardzo wielu osób. Wspólnym celem nauczycieli i rodziców jest pomoc uczniom w nauce, ale musi to być wspólny wysiłek szkoły i społeczności. Zapewnia on uczniom sukces. Trzeba powiedzieć głośno, że nauka to nie tylko książki i testy, a edukacja to nie tylko oceny i szkoła. Bardzo ważne jest podejście nauczyciela do uczniów oraz jego płynna komunikacja z rodzicami i nauczycielami. To jest chyba najważniejszy aspekt edukacji w dzisiejszych czasach.

Zrzut Ekranu 2020 09 15 O 13.52.27

Wspólny cel

Zaangażowanie nauczycieli

Istnieje wiele czynników wpływających na dobre osiągnięcia uczniów. Zaangażowanie rodziców dziecka, jakość programu nauczania oraz społeczność nauczycieli i liderów w szkole – wszystko to przyczynia się do sukcesu dzieci w szkole. Nie można z czegoś zrezygnować, to musi być wspólny wysiłek całej wspólnoty. Aby nauczanie było efektywne zawsze musi być to wspólna praca dzieci, nauczycieli i rodziców. Do tego szkoły muszą się starać aby program był dobry i bardzo innowacyjny. Rodzice zrobią wszystko żeby ich dzieci były dobrze wyedukowane i miały dobry start w przyszłość.

Zrzut Ekranu 2020 09 15 O 14.08.14

Zaangażowanie nauczycieli

Spoosby nauki

Z biegiem czasu nauczyciele zdecydowali, że musi istnieć wiele miar osiągnięć ich uczniów. W głównym źródle badań Gatesa stwierdzono, że nauczyciele uważają, że standardowe testy nie odzwierciedlają dokładnie rozwoju uczniów i tylko 45% uczniów traktuje takie testy na poważnie. To nie są zbyt dobre statystyki – zwłaszcza, że testy nie są przecież aż tak dokładne. Prawdopodobnie przydałoby się więcej eksperymentalnego uczenia się i mniej ustrukturyzowanego rozwiązywania testów przez dzieci, oraz więcej zabawy w sposobie nauczania młodych uczniów.

Zrzut Ekranu 2020 09 15 O 14.14.07

Sposoby nauki

Jak oceniać uczniów

Nauczyciele twierdzą, że istnieje wiele inych czynników, które należy wziąć pod uwagę podczas oceny uczniów. Czynniki te obejmują obserwację dzieci na zajęciach, ocenę pracy uczniów i oceny wyników przedstawioną przez zasady, rówieśników i uczniów. Ale jest też nie dający się łatwo zidentyfikować aspekt nauczania, który jest trudny do zrównoważenia przez nauczycieli. Trzeba przecież zauważyć, że wiele dzieci stresuje się podczas testów i oceny z ich testów są kompletnie nieadekwatne. Należy obserwować dzieci podczas zajęć a nie tylko oceniać testy.

Zrzut Ekranu 2020 09 15 O 14.17.45

Jak oceniać uczniów

Staż pracy

W większości krajów przyznanie nauczycielowi stażu zajmuje zazwyczaj 2-3 lata. W społeczności nauczycielskiej panuje przekonanie co do tego, że jest to zbyt mała ilość czasu i należy go zmienić na co najmniej 5 lat nauczania, aby nauczyciel mógł uzyskać pełny staż. To zasadniczo wyeliminowałoby osoby, które nie mogą być zaangażowane w nauczanie długoterminowe. Jeśli chcesz zostać nauczycielem naprawdę musisz bardzo kochać to co rbosz i być w to zaangażowany. Dobrego nauczyciela dzieci będą pamiętać na całe lata.

Zrzut Ekranu 2020 09 15 O 14.24.40

Staż pracy

Aktywne sposoby nauczania

Zbierając dane fundacja The Bill and Melinda Gates ma nadzieję otworzyć oczy społeczności na to co robimy prawidłowo w edukacji i co możnaby jeszcze poprawić. W ten sposób możemy zidentyfikować dzisiejsze standardy nauczania i sposób, w jaki ewoluuje on w kierunku nowych metod nauczania w przyszłości. A to przecież niesamowicie ważne dla przyszłości dzieci i ich przyszłych karier. Każdy rodzic jest w stanie poświęcić bardzo dużo aby dziecko było dobrze wyedukowane.

Zrzut Ekranu 2020 09 15 O 14.28.17

Aktywne sposoby nauczania

Masa godzin w pracy

Czy wiesz, że nauczyciele pracując na pełny etat średnio pracują aż 11 godzin i 25 minut dziennie. To istne szaleństwo. Te godziny obejmują wymagane 7 godzin w szkole, dojazdy, pracę w domu i zajęcia pozalekcyjne, takie jak coaching podopiecznych. Pomyśl o konieczności sprawdzenia 50 prac, to zajmuje bardzo dużo czasu. Nauczyciele to naprawdę niedoceniani bohaterowie naszych czasów. Mają bardzo dużo odpowiedzialności na sobie ponieważ rodzice dzieci bardzo dużo od nich wymagają i od swoich pociech. Jeśli dziecko ma dobrego nauczyciela to oczywiście zupełnie inaczej podchodzi do nauki i z uśmiechem chodzi do szkoły.

Zrzut Ekranu 2020 09 15 O 14.33.34

Masa godzin w pracy

Współpraca nauczycieli

Współpraca z innymi nauczycielami jest niezbędna do sukcesu w nauczaniu. Podczas współpracy nauczyciele mogą wymieniać się pomysłami, planami lekcji, zapewniać wsparcie emocjonalne sobie nawzajem i wzmacniać koleżeńskie stosunki w miejscu pracy. Ponadto świadomość, że Twoi rówieśnicy rozumieją, przez co przechodzisz, i mając ich przy spobie jako wsparcie przynosi nieskończenie wiele korzyści. W pracy najważniejsze jest żeby się wspierać i dzielić doświadczeniami ze sobą. Szczególnie jeśli ta praca jest ciężka i nikt poza kolegami cię nie jest w stanie zrozumieć.

Zrzut Ekranu 2020 09 15 O 14.40.43

Współpraca nauczycieli

Rozdzielność płci

Czy wiesz, że aż 76% nauczycieli to kobiety? Podział płci różni się również znacząco i dramatycznie w zależności od nauczanych stopni. W klasach od pierwszej do piątej 91% to kobiety, w porównaniu z dalszymi klasami 9-12 tylko 56% to kobiety. Tak więc już w liceum uczniowie uczą się od bardziej od kobiet niż zrównoważonych płci. Ale w młodszych latach szkoły prawie wszędzie kobiety mają wpływ na nauczanie. Cieszymy się, że mężczyźni też tam są a nie tylko kobiety.

Zrzut Ekranu 2020 09 15 O 14.52.33

Rozdzielność płci

Średni wiek nauczyciela

Średni wiek nauczyciela to 43,7 lat. Istnieją różne metody nauczania, na przykład metoda stosowana przez Jacka Blacka w „School of Rock” (2003), zwana metodą „śpiewania piosenek”. Ale w rzeczywistości każdy nauczyciel jest indywidualnością i wpływa na małe dzieci w określony sposób, który jest wyjątkowy i pożyteczny według niego. Nie ma jednej dobrej techniki nauczania, bo każdy nauczyciel ma swoją metodę nauki. Ciężko uczyć zupełnie małe dzieci ponieważ mają problemy ze skupieniem i koncentracją na lekcjach.

Zrzut Ekranu 2020 09 15 O 15.03.01

Średni wiek nauczyciela

Metody nauczania nauczycieli

Popularność zyskują bardzo różne metody nauczania. Na przykłąd szkoła Alzar w Idaho koncentruje się na nauce opartej na doświadczeniu połączonej z edukacją na świeżym powietrzu. Wciąż zdobywając punkty, pół semestru studenci spędzają w klasie, a drugą połowę zanurzają się w obcej kulturze. Jedynym sposobem, aby się uczyć, jest robienie tego o czym się uczysz, poprzez zdobywanie doświadczenia. W ten sposób dzieci lepiej zapamiętują o czym się uczą, kiedy to widzą i mogą coś dotknąć.

Zrzut Ekranu 2020 09 15 O 15.10.34

Metody nauczania nauczycieli

Sposoby edukacji dzieci

Edukacja na świeżym powietrzu ma kluczowe znaczenie w rozwijaniu umiejętności poznawczych dziecka. Od najmłodszych lat uczymy się, poprzez bezpośrednie doznania, i absorbując wydarzenia wokół nas. W dobie technologii możliwość odłączenia się od sieci i ponownego obcowania z naturą przynosi długoterminowe korzyści. Coś takiego jak prowadzenie ogrodu i sadzenie grządek to coś, czego powinno się nauczyć wszystkie dzieci. Można też dzieci uczyć podstawowych umiejętności gotowania. Dobrym pomysłem jest też zabieranie dzieci na wycieczki.

Zrzut Ekranu 2020 09 15 O 15.14.19

Sposoby edukacji dzieci

Zarobki nauczycieli

Jeśli zarobki nauczycieli są przeciętne, a godziny pracy długie, dlaczego to robią? Nauczyciele to ludzie z pasją, którzy wierzą, że rozwój dziecka opiera się na wspierającym przywództwie i tworzeniu bezpiecznego środowiska do nauki. Krótka wersja: to dobrzy ludzie, którzy chcą wychowywać dobrych ludzi. Więc nawet jeśli wiedzą, że nie dostaną za pracę dużo pieniędzy to i tak nadal ją wykonują i nie mają żadnych aspiracji żeby pracę zmienić. Nauczyciele to ludzie z powołaniem.

Zrzut Ekranu 2020 09 15 O 15.19.37

Zarobki nauczycieli

Tablice szkolne

James Pillans jako pierwszy połączył ze sobą drewniane deseczki w większą całość i powiesił swoje dzieło na ścianie klasy w 1800 roku. Podobno zrobił to z oszczędności – zbyt dużo kosztowały zużywane na lekcjach papier i ołówki. Zaledwie rok później, George Baron nauczyciel matematyki, zademonstrował tablicę w West Point Military Academy w USA. Pomysł oszczędzający czas i ułatwiający zrozumienie jednocześnie większej grupie uczniów w tym samym czasie, szybko się przyjął i przetrwał w prawie niezmienionej formie do dnia dzisiejszego.

Zrzut Ekranu 2020 09 15 O 15.23.18

Tablice szkolne

Uniwersytet w Karueein

Uniwersytet Karueein jest najstarszą działającą instytucją edukacyjną na świecie. Szkoła została założona w 859 roku w Fez w Maroku. Założę się, że lekcje historii muszą być tam szalone – czy możesz sobie wyobrazić historię, wiedzę i tradycje przekazywane w szkole, która jest tak stara ?! Został założony jako meczet przez Fatimę al-Fihri w 859 roku, a następnie stał się jednym z wiodących ośrodków duchowych i edukacyjnych historycznego świata muzułmańskiego.

Zrzut Ekranu 2020 09 15 O 15.30.25

Uniwersytet w Karueein

VHS

W 1993 roku pojawiła się nowa fala edukacji wraz z wprowadzeniem szeroko stosowanego VHS. Ta metoda rozwinęła się wokół filmów edukacyjnych, które można było oglądać w domu – jeden z najpopularniejszych, „Bill Nye the Science Guy” (1993). Siedzenie w klasie i patrzenie, jak nauczyciel wjeżdża wózkiem VHS do klasy, było bardzo ekscytujące w swoim czasie. Ostatnim podmiotem produkującym magnetowidy VHS był Funai Electric, który zakończył ich produkcję w 2016 roku.

Zrzut Ekranu 2020 09 15 O 15.35.18

VHS

Internet pomaga

W stale rozwijającej się branży, edukacja online stała się bardzo popularna wraz z rozwojem Internetu. W miarę jak Internet stał się bardziej wydajny, w 2011 roku pojawiły się aplikacje takie jak Zoom, które umożliwiały salom lekcyjnym wirtualne spotkania przy użyciu kamery internetowej. W świecie post-koronawirusowym interesujące będzie zobaczyć, jak wykorzystywane są wirtualne sale lekcyjne. W obecnych czasach wirusa okazało się, że mase lekcji można przeprowadzić online co zmieni system nauczania.

Zrzut Ekranu 2020 09 15 O 15.39.03

Internet pomaga

Anne Sullivan

Czy wiesz, kim jest Anne Sullivan? Jeśli nie to koniecznie przeczytaj. Anne Sullivan jest jedną z najbardziej znanych nauczycielek wszechczasów dzięki swojej pracy z Helen Keller. Ucząc Helen – niewidomą i głuchą dziewczynę, Anne nauczyła ją języka związanego z przedmiotami. Później nauczyła Helen języka migowego przez dotyk! Jest inspiracją dla wielu nauczycieli na całym świecie a to co osiągnęła jest zupełnie niesamowite. Opracowała całą metodę nauczania dla niewidomych i niesłyszących.

Zrzut Ekranu 2020 09 15 O 15.41.17

Anne Sullivan

Sale gimnastyczne w szkołach

Jak to się mówi? – wszystko jest większe w Indianie? Czy wiesz, że Indiana ma 9 z 10 największych sal gimnastycznych w szkołach średnich w Ameryce! To bardzo dobrze jeśli idzie za tym wysiłek fizyczny w związku z liczbą otyłych ludzi w Stanach. W Kalifornii 45% uczniów mówi w domu w innym języku niż angielski. Stany Zjednoczone naprawdę są bardzo zróżnicowanym krajem zarówno kulturowo jak i pod względem językowym.

Zrzut Ekranu 2020 09 15 O 15.47.38

Sale gimnastyczne w szkołach

Pierwsze szkoły w historii

W latach czterdziestych XIX wieku ludzie zaczęli wierzyć, że powszechna edukacja poprawi społeczeństwo, stworzy lepszych obywateli, zjednoczy ludzi i zatrzyma przestępczość. Dopiero w 1867 roku powstała pierwsza szkoła finansowa. Spójrzmy, dokąd się teraz udaliśmy – w każdym okręgu lub hrabstwie działa wiele szkół finansowanych ze środków publicznych. Społeczeństwo się zorientowało, że edukacja jest najważniejsza i ludzie mogą zajść daleko dzięki nauce. Ważne też zaczęło być kształcenie kobiet a nie tylko mężczyzn.

Zrzut Ekranu 2020 09 15 O 16.02.01

Pierwsze szkoły w historii

Dostęp do edukacji dla dzieci

Idea, że ​​szkolnictwo wyższe, takie jak studia, powinno być bezpłatne, nie jest rewolucyjne. W rzeczywistości Norwegia, Finlandia, Szwecja, Francja i Niemcy oferują swoim obywatelom bezpłatną edukację w college’u. Chyba należy porozmawiać o poprawie edukacji. Bardzo ważne jest aby nauka była dostępna dla wszystkich tak samo a nie tylko ludzi zamożnych. Na przykład w Stanach Zjednoczonych uniwersytety są niezwykle drogie o nie każdego na nie stać. A przecież nie tylko bogaci chcą się kształcić.

Zrzut Ekranu 2020 09 15 O 16.19.24

Dostęp do edukacji dla dzieci

Równość męsko-damska

Nauczycielki w branży outdoorowej istniały dopiero w latach dwudziestych XX wieku – wcześniej były to tylko prace dla mężczyzn. W 1900 roku w Ameryce było tylko 100 letnich szkół, w 1918 roku było ich ponad 1000. Ważna jest równość między kobietami a mężczyznami w szkolnictwie jak i w nauczaniu. Nie tylko w szkolnictwie istniał tego typu problem. Kobiety często są wykluczane w różnych zawodach co nie jest poprawne.

Zrzut Ekranu 2020 09 15 O 16.29.29

Równość męsko-damska

Bycie nauczycielem

Badanie wykazało, że nauczyciele są zaraz po wojsku, zawodem, który najbardziej przyczynia się do poprawy bytności społeczeństwa. Naukowcy zauważają, że bycie nauczycielem jest jednym z najszlachetniejszych zawodów w historii. Mamy do nich ogromny szacunek, bo jest to rzeczywiście niezwykle ważny zawód. Czy pamiętacie swojego ukochanego nauczyciela i czy pozostał w waszej pamięci? Bo my pamiętamy. Taki nauczyciel na zawsze pozostanie w naszej pamięci i będziemy mieć świadomość, że nas ukształtował.

Zrzut Ekranu 2020 09 15 O 16.34.23

Bycie nauczycielem

Na emeryturze

Stany Zjednoczone przyjęły edukację dla całego społeczeństwa. Od 1950 roku nastąpił 96% wzrost liczby studentów i 252% wzrost liczby nauczycieli. Rotacja nauczycieli jest taka sama jak dla funkcjonariuszy policji, ale mniejsza niż w przypadku pracownika opieki nad dziećmi lub asystenta prawnego. Chociaż nauczyciele nie otrzymują ogromnej pensji, średni wiek przejścia na emeryturę to 59 lat. Nic dziwnego, bycie nauczycielem to naprawdę ciężka praca jak dobrze pamiętamy. Dzieci potrafią być ciężkie.

Zrzut Ekranu 2020 09 15 O 16.41.42

Na emeryturze

Uczyć się trzeba całe życie

Nauczanie sięga zarania dziejów, naprawdę każdy może być nauczycielem w jakimś aspekcie! Rozmowa ze starszym lub kimś, kto ma większą wiedzę niż ty w danej dziedzinie, liczy się jako forma nauczania! Edukacja i uczenie się powinny być wysiłkiem na całe życie, a nie tylko czymś, co robisz w szkole. Człowiek powinien uczyć się cale życie a nie porzucać edukację w najlepszym razie tuż po studiach. Ważne aby już zawsze się uczyć.

Zrzut Ekranu 2020 09 15 O 16.46.09

Uczyć się trzeba całe życie

Kary cielesne w szkołach

Chociaż nie są one powszechnie praktykowane, w niektórych stanach dozwolone są kary cielesne. Nauczyciele w 19 stanach, w tym w Indianie i Missouri, nadal mogą uderzyć uczniów i jest to przyjęte jako forma dyscypliny. Myślenie, że ten styl dyscypliny może nadal istnieć, jest dość szalone. Nie ma żadnego usprawiedliwienia do bicia dzieci i na pewno ten sposób nie pomaga w edukacji. To sprawia, że dzieci w przyszłości mogą mieć ze sobą problemy.

Zrzut Ekranu 2020 09 15 O 16.49.47

Kary cielesne w szkołach

Znani ludzie

Wiele znaczących postaci w społeczeństwie rozpoczęło swoją karierę jako nauczyciele. Zanim Lyndon Johnson został prezydentem, w wieku 20 lat uczył w 3 różnych szkołach i miał jako nauczyciel doskonałe opinie. Lyndon Baines Johnson, „LBJ” – amerykański polityk Partii Demokratycznej i 36. prezydent Stanów Zjednoczonych w latach 1963–1969, a w latach 1961–1963 wiceprezydent USA.Chociaż Cameron Diaz nie jest prawdziwym nauczycielem – wszyscy ją kochaliśmy w „Bad Teachers”. To była jej zabawna rola.

Zrzut Ekranu 2020 09 15 O 16.55.49

Znani ludzie

Metoda Montessori

Maria Montessori była włoską lekarką odpowiedzialną za rozwój metody edukacji Montessori. Powszechnie stosowana obecnie metoda obejmuje niezależność dziecka i wyjątkową ścieżkę rozwoju fizjologicznego, wspierając rozwój poprzez praktyczne projekty. Metoda Montessori – system wychowawczy dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym, który został stworzony przez włoską lekarkę Marię Montessori i który pomaga we wszechstronnym rozwoju dziecka. Duży nacisk w tej metodzie edukacyjnej postawiony jest na środowisko oraz nauczycieli tworzących to środowisko.

Zrzut Ekranu 2020 09 15 O 17.00.08

Metoda Montessori

Clara Barton

Założycielka Amerykańskiego Czerwonego Krzyża, Clara Barton, była wysoko ceniona jako nauczycielka. W 1851 roku, odwiedzając przyjaciół w New Jersey, zdała sobie sprawę, że nie ma bezpłatnych szkół publicznych. Otworzyła bezpłatnie szkołę dla szerokiej publiczności. Dziś nauczyciele i uczniowie na całym świecie korzystają z jej ambicji i chcą w razie czego nauczać za darmo oraz pomagać dzieciom w biednych dzielnicach. Jest to bardzo ważne żeby każde dziecko mogło się uczyć.

Zrzut Ekranu 2020 09 15 O 17.02.20

Clara Barton

Franz Liszt

Prawdopodobnie niektórzy z największych nauczycieli są najbardziej surowi. Franz Liszt był węgierskim kompozytorem, który miał wielu uczniów i choć prawie niemożliwy do zadowolenia, wielu z jego uczniów stało się znanymi muzykami.Franz Liszt urodzony 22 października 1811 w Raiding, zm. 31 lipca 1886 w Bayreuth) – węgierski kompozytor i pianista, jedna z najwybitniejszych postaci romantyzmu w muzyce. Był też wybitnym filozofem, pisał eseje i artykuły, działał na arenie politycznej.

Zrzut Ekranu 2020 09 15 O 17.04.47

Franz Liszt

Reklama