Pierwsze w historii siedmioraczki które wszystkie przeżyły

Opublikowano 11/10/2020
Reklama

To była zwykła rodzina która zupełnie nie spodziewała się, że cały świat będzie o nich mówił. W 1997 roku Amerykanka Bobbi urodziła siedmioraczki i wszystkie dzieci urodziły się żywe. To nigdy się nie zdarzyło wcześniej nigdzie na świecie. Jest to jedna z najbardziej niezwykłych historii ostatnich dwóch dekad. Poniżej możecie przeczytać artykuł i historie tej wyjątkowej rodziny. Wychowanie siedmioraczków byłaby nie lada wyzwaniem dla każdego. Gdy na jaw wyszło ile dzieci jest w brzuchu Bobbi lekarze zaproponowali rodzicom usunięcie kilkorga z nich ze względu na bezpieczeństwo przyszłej mamy i reszty dzieci. Małżeństwo obawiało się tego, co się dalej stanie to zostawili wszystko w rękach Boga. Byli przekonani, że to właśnie od niego dostali tak wspaniały dar w postaci aż 7 dzieci.

Zrzut Ekranu 2020 06 04 O 17.00.23

Pierwsze w historii siedmioraczki które wszystkie przeżyły

Reklama

Szokujące wieści

W dzisiejszych czasach narodziny bliźniąt to nic wyjątkowego. Ale już narodziny trojaczków czy czworaczków to raczej rzadkie wydarzenie. Ale co byś czuł dowiedziawszy się, że spodziewasz się aż siedmiorga dzieci? Bobbi i Kenny posiadali wcześńiej już jedną córkę, ale chcieli mieć kolejne dziecko. Wymagało to wsparcia leakmi ponieważ Bobbi nie mogła już zajść w ciąże w sposób naturalny. Kiedy się udało i Bobbi i Kenny poszli do lekarza na badanie lekarz miał dla nich szokujące wieści.Przyjście na świat nawet jednego dziecka to coś dużego dla przyszłych rodziców. A tu rodzice dowiedzieli się aż o 7 dzieci, do tego wszystkie z nich przeżyły.

Zrzut Ekranu 2020 06 04 O 16.58.14

Szokujące wieści

Reklama

Dużo badań USG

Podczas rytunowego badania USG okazało się, że Bobbi zamiast jednego płodu ma ich w sobie aż siedem. Kenny nadal pamięta jak szokująca była jego pierwsza reakcja, był on w kompletnym szoku. Lekarz potwierdził, że naprawdę spodziewają się aż siedmiorga dzieci. „Ile?!, Argh! Nie, nie, naprawdę!?” powtarzał w kółko Kenny. Państwo McCaughey mieszkali w stanie Iowa. Zawsze marzyli o dzieciach, które pewnego dnia powiększą ich dwuosobową rodzinę. Niestety Bobbi przysadka mózgowa nie działała prawidłowo przez co miała duże zaburzenia hormonalne. Na szczęście w końcu udało jej się zajść w ciążę i 3 stycznia 1996 kobieta urodziła swoje pierwsze dziecko – Mikaylę Marie. Para chciała jednak posiadać więcej dzieci.

Zrzut Ekranu 2020 06 04 O 18.02.24

Dużo badań USG

Reklama

Ogromny strach przyszłych rodziców

Kolejną reakcją pary był wielki strach. Małżeństwo przyznało, że poczuło wielki strach kiedy po raz pierwszy usłyszeli, że spodziewają się siedmiorga dzieci. Nie minęło jednak zbyt wiele czasu by przyzwyczaili się do tej myśli. Wtedy jeszcze nikt nie wyobrażał sobie jak będzie wyglądał poród Bobbi. I skąd się wzięło tyle dzieci w jej brzuchu? Czy to przez te leki? Bobbie poddała się kuracji, która podniosła poziom hormonów, co doprowadziło do kolejnej ciąży – z 7 dzieci. Te wieści były dla rodziny dużym szokiem.

Zrzut Ekranu 2020 06 04 O 18.03.43

Ogromny strach przyszłych rodziców

Reklama

Trauma rodziny

Małżenstwo było bardzo zdenerwowane ponieważ narodziny ich pierwszej córki nie przebiegły wcale gładko.
Teraz Bobbi czuła, że jej brzuch rośnie znacznie szybciej niż podczas poprzedniej ciąży co miało oczywiście sens, ponieważ było w nim aż sześcioro dodatkowych dzieci. Jednak w pewnym momencie jej brzuch był tak ogromny, że Bobii zastanawiała się, czy jej ciało w ogóle to wytrzyma! Postęp w medycynie jest ogromny i obecnie ciąże mnogie najczęściej kończą się narodzinami zupełnie zdrowych dzieci. Jeszcze dwie czy trzy dekady temu przyjście na świat wieloraczków było bardzo ryzykowne i wielu noworodków z takich ciąż nie można było uratować a dzieci niestety umierały.

Zrzut Ekranu 2020 06 04 O 18.06.37

Trauma rodziny

Reklama

Ogromny brzuch

Bobbi opowiadała wszystkim jak przerażająco wielki stał się jej brzuch…W pewnym momencie brzuch Bobbi był tak gigantyczny, że gdy siedziała spoczywał na jej kolanach. Pojawiły się rozstępy i coraz bardziej martwiła się o swoje teraz wielkie ciało. Oprócz samego fizycznego bólu pojawił się kolejny poważny problem. W tym wypadku ból fizyczny nie był wcale najgorszą częścią ciąży. Młoda para miała zaczęła również mieć kłopoty finansowe. A dzieci jeszcze przecież się nawet nie urodziły. Starali się jednak nie zadręczać tym wszystkim i modlili się o pomyślne rozwiązanie ciąży Bobbi.

Zrzut Ekranu 2020 06 04 O 18.15.34

Ogromny brzuch

Reklama

Decyzja

Bobbi i Kenny mieli nadzieję, że wszystko będzie dobrze ale lekarze powiedzieli im, że jednak nie jest wszystko w zupełnym porządku z ich dziećmi. W związku z tym, że nie była to normalna ciąża Bobbi musiała zrobić więcej badań niż zwykla kobieta w ciąży. W pewnym momencie lekarze przedstawili jej możliwość zwaną „redukcją selektywną”. Innymi słowy, chcieli, aby kilkoro dzieci urodziło się martwych ponieważ uważali, że dałoby to innym większe szanse na przeżycie. Małżeństwo miało do wyboru redukcję zarodów lub walkę o donoszenie wszystkich dzieci. Para była religijna, więc zmniejszenie liczby embrionów w ogóle nie wchodziło w grę. Postanowili walczyć o życie każdego z dzieci.

Zrzut Ekranu 2020 06 04 O 18.11.05

Decyzja

Reklama

Podjęta decyzja

Przez ten cały okres czasu Bobbi i Kenny cieszyli się dużym zainteresowaniem mediów i wkrótce miliony ludzi zaczęły o nich mówić. Decyzja pary o zatrzymaniu wszystkich zarodków zszokowała niemal cały świat..Siedmioraczki nigdy wcześniej nie przeżyły. Jednak Kenny i Bobbi zdecydowali, że chcą zatrzymać wszystkie dzieci. Instynkt Bobbi mówił jej, że da sobie radę. Wyznała: „Składamy to na ręce Boga i ufamy, że wszystko będzie dobrze i wszystko się ułoży jak najlepiej”.

Zrzut Ekranu 2020 06 04 O 18.15.34

Podjęta decyzja

Reklama

Duża uwaga mediów

Para otrzymała setki listów ale nie wszystkie były miłe i pozytywne. Na każde 10 miłych listów, które para otrzymała zawsze był taki w którym ludzie przejawiali gniewne, negatywne emocje. Niektórzy ludzie uważali tak dużą rodzinę za „marnotrawstwo miejsca” i zarzucali, że rodzina wykorzystuje uwagę mediów kosztem dzieci. Kobieta znalazła się również pod stałą opieką lekarzy którzy martwili się do samego jej rozwiązania możliwymi komplikacjami przy porodzie i zdrowiem dzieci które urodziły się aż dziewięć tygodni przed wyznaczonym terminem. Były wcześniakami.

Zrzut Ekranu 2020 06 04 O 18.17.20

Duża uwaga mediów

Reklama

Wsparcie rodziny

Na szczęscie w ich życiu rodziny pojawiły się również pozytywne wieści. Przy ośmiorgu dzieci dom w którym mieszkali Kenny i Bobbi będzie zbyt mały ale nie mieli możliwośći dostać kredytu hipotecznego i kupić większego domu. Jednak bardzo hojny darczyńca podarował rodzinie ogromny dom, w którym miał wystarczająco dużo miejsca dla ośmiorga dzieci. Otrzymali także ogromną liczbę pieluch, roczny zapas makaronu i nowy, duży samochód. Nie mogli uwierzyć w to jak ludzie są dobrzy dla nich i jak dużo dostali wsparcia.

Zrzut Ekranu 2020 06 04 O 18.19.54

Wsparcie rodziny

Reklama

Zbyt wczesne skurcze

Napięcie w rodzinie było już bardzo wysokie, ale Bobbi czuła się całkiem dobrze aż do 28 tygodnia. I właśnie wtedy poczuła, że coś się dzieje. Czuła, że jeszcze chwila i zacznie rodzić i to ją przerażało ponieważ było za wcześnie. 19 listopada 1997 roku, kiedy Bobbi była w 30 tygodniu ciąży, pojawiły się pierwsze skurcze. Miała wówczas dwukrotnie większy obwód brzucha niż przeciętna kobieta w ciąży. Została przewieziona do szpitala na przedwczesny poród. Wszyscy byli pełni obaw a ona była już zupełnie przerażona tym co się wydarzy.

Zrzut Ekranu 2020 06 04 O 18.21.54

Zbyt wczesne skurcze

Reklama

Poród przebiegł w porządku

Poród Bobbi rozpoczął się dziewięć tygodni przed terminem. Zespół ponad 40 lekarzy był przy nim obecny. Wszystko zostało zaplanowane przez lekarzy do perfekcji. Byli przygotowani na każdy scenariusz. Ale narodziny przebiegły zupełnie bezproblemowo czyli inaczej niż wszyscy myśleli. Ku zaskoczeniu wszystkich poród odbył się bez komplikacji i w ciągu zaledwie siedmiu minut urodziło się siedmioro dzieci. Poród odbył się oczywiście przez cesarskie cięcie i wszyscy na sali byli wzruszeni gdy okazało się, że wszystkie dzieci żyją. Noworodkom dano imiona: Kenny, Kelsey, Natalie, Brandon, Alexis, Nathan i Joel. Najmniejsze z nich ważyło zaledwie 1,13 kg, a największe 1,5 kg.

Zrzut Ekranu 2020 06 04 O 18.23.51

Poród przebiegł w porządku

Reklama

Pierwsze godziny po porodzie

Jednak rodzice nie mogli się jeszcze cieszyć. Dla dzieci nadeszły pierwsze kluczowe godziny życia…To cud, że wszystkie przeżyły. Urodziło się czterech chłopców i trzy dziewczynki. Zgodnie z oczekiwaniami były znacznie mniejsze niż normalne dzieci ponieważ urodziły się tak bardzo wcześnie. Ale po miesiącach specjalnej opieki medycznej i wspaniałym lekarzom dzieciom pozwolono w końcu iść do domu. Rodzice nie posiadali się ze szczęścia, że zabierają do domu wszystkie swoje dzieci.

Zrzut Ekranu 2020 06 04 O 18.25.36

Pierwsze godziny po porodzie

Reklama

Imiona dzieci

Wymyślenie siedmiu imion musiało być nie lada wyzwaniem, ale na szczęście Bobbi i Kenny podołali temu zadaniu i znaleźli bardzo piękne imiona dla wszystkich. W kolejności narodzin dzieci nazywali: Kenny Jr., Alexis, Natalie, Kelsey, Nathan, Brandon i Joel. Dzieciom pozwolono pójść do domu po trzech miesiącach i 10 dniach, aby rodzina mogła wreszcie być razem. To była dla całej rodziny naprawdę wspaniała wiadomość i nie posiadali się ze szczęcia, że wszyscy będą już razem.

Zrzut Ekranu 2020 06 04 O 18.27.37

Imiona dzieci

Reklama

Nie wszystkie są zdrowe

Niestety nie wszystkie dzieci były zdrowe…Dwoje dzieci, Alexis i Nathan urodziło się z porażeniem mózgowym, co utrudniało im mówienie i chodzenie a także były do tyłu z rozowjem w stosunku do innych dzieci. Jednak wszystkie dzieci były w doskonałej formie. Kiedy nowa dziesięcioosobowa rodzina zamieszkała w nowym domu usłyszeli, że chce się z nimi skontaktować pewna bardzo dobrze znana osobistość. Naprawdę byli w szoku kiedy się dowiedzieli kto to jest. Nie mogli zebrać myśli i zaczęli się stresować rozmową z nim.

Zrzut Ekranu 2020 06 04 O 18.29.11

Nie wszystkie dzieci są zdrowe

Reklama

Niespodziewany telefon od prezydenta

Narodziny żywych siedmioraczków były informacją która obiegła cały świat – nie tylko Amerykę. Ale takiego szaleństwa Bobbi i Kenny zupełnie się nie spodziewali. Co prawda nie byli zaskoczeni, że poświęca się im wiele uwagi. Ale tym razem to było czyste szaleństwo. Bowiem kilka tygodni po narodzinach ich siedmiorga dzieci otrzymali telefon od samego prezydenta USA — Billa Clintona. Prezydent chciał osobiście pogratulować parze. Naprawdę to było niesamowite porozmawiać z samym prezydentem Stanów Zjednoczonych przez telefon.

Zrzut Ekranu 2020 06 04 O 18.30.23

Niespodziewany telefon od prezydenta

Reklama

Urodziny dzieci

Dzieci rosły i osiągnęły rok. Kiedy zbliżały się urodziny rodzeństwa jeszcze jedna naprawdę bardzo znana postać chciała ich wszystkie poznać osobiście. Rodzina została zaproszona przez Oprah Winfrey aby wszyscy – cała rodzina przybyła do jej show. Tam Bobbi i Kenny opowiadali, że trudno wychowywać tak wiele dzieci, ale mimo to są bardzo szczęśliwe. Powiedzieli również ile pieluszek zużywają dziennie. Ta ilość byla naprawdę szokująca, a młode małzeństwo miało wieczne problemy finansowe i nie radzili sobie zupełnie jeśli chodzi o finanse domowe.

Zrzut Ekranu 2020 06 04 O 18.32.16

Urodziny dzieci

Reklama

Ogromne koszty utrzymania domu

Posiadanie siedmiorga dzieci oznaczało zużycie 52 pieluch i picie 42 butelek mleka dziennie. Wychowywanie dzieci było nie tylko niezwykle czasochłonne, ale także niezwykle kosztowne dla młodego, biednego małzeństwa. Na szczęście Bobbi i Kenny obmyślili bardzo dobry plan..W przypadku dziesięcioosobowej rodziny finanse muszą być sprawnie obsługiwane tak aby nie zabrakło im na zupełne podstawy. Pieniądze nie rosną na drzewach i nie można ich tak po prostu pożyczyć z banku. Młodzi nie mieli zdolności finansowej. Na początku otrzymywali wiele darów ale z czasem stawały się one coraz mniejsze. Ósemka rosnących dzieci to dla rodziny wielkie wyzwanie finansowe a także duże obciążenie psychiczne.

Zrzut Ekranu 2020 06 04 O 18.34.41

Ogromne koszty utrzymania domu

Reklama

Jak oszczędzać pieniądze?

Bobbi i Kenny ujawnili ile zaoszczędzili w sklepach spożywczych dzięki przemyślanym zakupom które razem opracowali. Nikt nie wie dokładnie jak to robili ale rodzina nie wydawała na artykuły spożywcze miesięcznie aż tak dużo pieniędzy. W tym czasie była to średnia wydatków dla rodzin składających się tylko z czterech osób. Z upływem lat musieli opracować bardziej sprytne strategie bo czym dzieci są większe tym stają się droższe. Mimo, że przestają używać pieluch. Drogie są podręczniki, ubrania, a dzieci bardzo szybko rosną i stają się coraz bardziej wymagające.

1556528102 6455270882ea075e7a44fbbc10fcef7d8a595252

Jak oszczędzać pieniądze?

Reklama

Spotkanie dzieci z prezydentem USA

Wychowywanie takiej gromady dzieci jest pełnoetatową pracą dla obojga rodziców. Na szczęście otrzymali pomoc socjalną i aż 35 wolontariuszy którzy pomagali im każdego dnia w pracach domowych i sprzątaniu. Zaczęli również uprawiać własne warzywa w ogrodzie co również pozwoliło zaoszczędzać im na jedzeniu. Tymczasem kolejna znana osoba chciała poznać wszystkie dzieci. W tym czasie George W. Bush został prezydentem Stanów Zjednoczonych Ameryki i chciał osobiście poznać siedmioraczki. Częściowo z tego powodu dzieci ponownie zwróciły uwagę mediów a rodzice znów musieli podjąć trudną decyzję czy warto je narażać na bycie w gazetach i telewizji.

Zrzut Ekranu 2020 06 04 O 18.39.00

Spotkanie dzieci z prezydentem USA

Reklama

Rozsądni rodzice

Dużo stacji telewizyjnych oraz gazet chciało pokazać codzienne życie ich całej rodziny. Mogło to w sumie przynieść rodzinie bardzo dużo pieniędzy ale mimo tego rodzice zdecydowali się wychowywać dzieci z zachowaniem prywatności na tyle na ile było to dla ich dzieci tylko możliwe. Robili jednak wyjątki w szczególnych chwilach kiedy na przykład dzieci miały poznać prezydenta czy znaleść się w programie Oprah Show. To były tak wyjątkowe osoby, że rodzice się zgadzali na to by ich dzieci stawały się tematem w mediach.

Zrzut Ekranu 2020 06 04 O 18.42.22

Rozsądni rodzice

Reklama

Dzieci to nie celebryci

Bobbi i Kenny nie chcieli aby ich dzieci ciągle żyły w błysku aparatów fotograficznych ale co roku pozwalali dzieciom na udział w specjalnym programie z okazji urodzin dzieci. Po kilku latach świat znów otrzymał nowe wiadomości na ich temat. W trzynaste urodziny siedmiorga rodzeństwa powstał film dokumentalny który pokazał wyjątkowe życie tej wyjątkowej 7. Ich impreza urodzinowa na przykład wiązała się z wetknięciem 91 świeczek w urodzinowe torty. To była naprawdę wielka ilość świeczek i naprawdę wielkie urodziny.

Zrzut Ekranu 2020 06 04 O 18.44.00

Dzieci to nie celebryci

Reklama

Wyzwania wychowawcze rodziców

Będąc nastolatkami dzieci doświadczyły wiele trudności ale także wiele zabawnych historii. Alexis i Nathan mieli trudności z samodzielnym chodzeniem gdyż nie były wcale do końca zdrowe. Ale Nathan tak tego nie chciał zostawić i postanowił zapisać się na bardzo intensywną rehabilitację całego ciała. Dodatkowo wykazał się ogromną wytrwałością i po operacji kręgosłupa nauczył się chodzić bez jakiejkolwiek pomocy i tym samym stał się zupełnie samodzielny. Rodzice byli bardzo dumni z syna a on się nigdy nie poddawał.

Zrzut Ekranu 2020 06 04 O 18.47.48

Wyzwania wychowawcze rodziców

Reklama

Alexis Miss piękności

Drugie chore dziecko – Alexis zaczęła również dokonywać wspaniałych rzeczy w życiu. Stała się przykładem dla wielu młodych dziewczyn w Stanach Zjednoczonych. Alexis brała udział w konkursach piękności dla osób niepełnosprawnych i została wybrana „Teen Miss Dream Made True” („Nastoletnia miss spełniających się marzeń”). Znalazła się również w rankingu 15% najlepiej uczących się osób w swojej klasie. Jeśli chodzi o naukę Bobbi i Kenny dokonywali niecodziennych wyborów jeśli chodzi o przyszłość dotyczącą swojej edukacji.

Zrzut Ekranu 2020 06 04 O 18.50.46

Alexis Miss piękności

Reklama

Pierwszy dzień w szkole

Przez pierwsze late edukacji dzieci Bobbi i Kenny uczyli je w domu. Kiedy jednak podrosły postanowili wysłać je wszystkie do szkoły. I stało się coś czego dzieci nigdy wcześniej w życiu nie doświadczyły. W szkole dzieci były oddzielone od siebie po raz pierwszy w życiu i było to dla nich bardzo dziwne i nowe doświdczenie. Wylądowały w oddzielnych klasach, zaprzyjaźniały się i rozwijały zupełnie indywidualnie. To był kolejny duży krok ku ich dorosłemu życiu a ich życia stawało się nareszcie oparte bardziej na indywidualnym rozowju każdego z nich.

Zrzut Ekranu 2020 06 04 O 18.52.40

Pierwszy dzień w szkole

Reklama

Talent muzyczny dzieci

Każdego dnia dzieci po ukończeniu szkoły uczęszczały na zajęcia muzyczne. W gimnazjum i liceum wykształciły własne, unikalne zainteresowania i pasje. Na przykład Alexis uwielbiała się po prostu uczyć wszystkiego, a Kenny Jr. był klasowym klaunem i rozśmieszał całą klasę. Jest jednak jedna cecha, która łączy całe rodzeństwo. Rodzeństwo jest niezwykle utalentowane muzycznie i zawsze widywane jest z muzycznym zespołem szkolnym. Dzieci występowały podczas specjalnych okazji i zawsze świetnie się przy tym bawiły. Kiedy dzieci skończyły po 16 lat zdecydowanie był to kamień milowy w ich życiu który media chciały pokazać.

Zrzut Ekranu 2020 06 04 O 18.54.22

Talent muzyczny dzieci

Reklama
Reklama