Queen Elizabeth II Tarafından Sahip Olunan En Pahalı Şeyler

Yayinlanma tarihi 03/03/2021
Reklam

Kraliçe II. Elizabeth, herhangi bir hükümdardan daha uzun süre hüküm sürdü. Elizabeth Windsor, kendi başına etkileyici olacak bir kraliyet eseri koleksiyonu topladı. Majestelerinin aksesuarları da herhangi bir Kate Spade çantasının ötesine geçiyor. Kraliçe’nin ailesinin varlığının büyük bir kısmı eski zamanlara kadar uzanmaktadır. Birleşik Krallık’taki tüm yunusların kraliyet ailesine ait olduğunu veya Kraliçenin Thames’teki her kuğunun sahibi olduğunu biliyor musunuz? Dahası da var! Kraliçe II. Elizabeth’in dolabında ne olduğunu öğrenmek için aşağı kaydırın.

Queen Elizabeth II Tarafından Sahip Olunan En Pahalı Şeyler

Queen Elizabeth II Tarafından Sahip Olunan En Pahalı Şeyler

İngiliz Deniz Yatağı

Sahip Olma Tarihi: 1066 Değeri: 100 milyar doların üzerinde *

Kraliçe II. Elizabeth, Birleşik Krallık sahil şeridinin önemli bir kısmına sahip olduğu gibi, İngiliz Deniz Yatağının da sahibidir. Norman Fethi bölgeyi ilk kez yarattığından, Kraliçe deniz yatağına sahip, dolayısıyla tüm madencilik haklarına sahip. Deniz tabanının altında 60 milyar dolarlık petrol kesinlikle keşfedilmeye değer. Bu kârlar, Kent kıyılarında bulunan Thanet bölgesinin açık deniz rüzgâr çiftliğinden elde edilen önemli kârla birlikte gidiyor. Bu değerli doğal kaynakların yanı sıra, özel mülkiyete ait bir su altı bölgesi de vardır.

İngiliz Deniz Yatağı

İngiliz Deniz Yatağı

150.000 Sanat Eseri

Sahip Olma Tarihi: 17. Yüzyıl Değeri: 10 milyar $ *

17. yüzyılda Kral Charles I sanat koleksiyonuna başladı. Her yeni hükümdar iktidara geldikçe koleksiyon onlara geçti. Günümüzde, koleksiyona 150.000’den fazla parça dahildir. Bazıları tarihin en ünlü ressamlarına aittir. Birçok haber kaynağı, Kraliçe II. Elizabeth’in etkileyici sanat koleksiyonunu, örneğin ViacomCBS veya Kraliyet Sanat Akademisi gibi organizasyonlar ele aldı. Daha sonrasında yapılan 10 milyar dolarlık satın alma, 10 milyar dolarlık sanat koleksiyonuna daha da fazla değer kattı. Bu inanılmaz koleksiyon, Peter Paul Rubens, Fan Hals, Leonardo da Vinci ve Rembrandt dahil olmak üzere yüzyılların orijinal eserlerini içerir.

150.000 Sanat Eseri

150.000 Sanat Eseri

Altı Kraliyet Konutu

Sahip Olduğu Tarih: 11. Yüzyıl Sonları (Windsor Kalesi) Değeri: 18 milyar $ *

Kraliyet konutlarının fiyatını tahmin etmek zor. Aralarından seçim yapabileceğiniz altı ev var. Holyrood, Kraliçe’nin İskoç ikametgahı, Sandringham ise Kraliçe’nin İrlanda ikametgahıdır. Buckingham Sarayı karargahtır. Kraliçe’nin Windsor Kalesinde kır evi, Balmoral’da da yazlık evi vardır. Kraliçe’nin en sevdiği ev Balmoral’daki evidir. Kraliçe Elizabeth ayrıca resmi Kraliyet İkametgahları olarak kullanılan diğer gayrimenkullere de sahiptir.

Altı Kraliyet Konutu

Altı Kraliyet Konutu

Üç Alışveriş Merkezi

Sahip Olduğu Tarih: Bilinmeyen Değeri: 2 milyar doların üzerinde *

Crown Estate’in portföyü, perakende ve eğlence amaçlı gayrimenkuller dahil birçok farklı bölümden oluşmaktadır. Kraliçe istediği zaman alışveriş yapabilir. Perakende portföyü 2 milyar doların üzerinde satış üretti. Crown Estate, bu yıl 100 milyondan fazla müşterinin perakende merkezlerine gelmesini bekliyor. Toplamda 7 milyon metrekarelik arazinin kiralandığı on yedi alışveriş merkezi bulunmaktadır. Portföyün %10’u hala “geliştirilme aşamasındadır”, yani yakın zamanda bu sayıların artması muhtemeldir.

Üç Alışveriş Merkezi

Üç Alışveriş Merkezi

Thames Nehri’ndeki Bütün Kuğular

Sahip Olduğu Tarih : 15. Yüzyıl Değeri : 130.000 $ *
Kraliçe 1926’da doğdu, ancak tüm kuğulara sahip olma hakkı 15. yüzyıla kadar uzanıyor. Majesteleri, İngiltere ve Galler’de herhangi bir su üzerinde bulunan tüm “sahipsiz dilsiz kuğular” ın sahibidir. Bir kuğunun 300 dolara mal olacağı düşünüldüğünde, bu küçük yuva yumurtasının değeri 130.000 dolar civarında. Bu, Kraliyetlerin en etkileyici koleksiyonlarından biriydi, çünkü kuğular o zamanlar bir incelikti. Artık durum aynı değil. Kraliçe, sayılarının hala güçlü olduğundan emin olmak için yıllık kuğu sayımı yapar.

Thames Nehri'ndeki Bütün Kuğular

Thames Nehri’ndeki Bütün Kuğular

1333 Elmas Taç

Sahip Olma Tarihi: 1953 Değeri: 700.000 $ *

Rundell & Köprü George IV taç tasarımcıları 1820 yılında ünlü 1333 Elmas Diadem tacını yarattı. Queen Victoria koleksiyonunun bir parçası olarak ünlü bir parça haline geldi. Kraliçe tacı 1953’teki taç giyme töreninde takmıştı. Bugünün tahminen 700.000 dolarlık nakit parası Tiffany’nin kıskançlıktan yeşile dönmesi için yeterli. Commonwealth’in tüm pullarında ve banknotlarında bu taç takılıyor. Taç, Buckingham Sarayı’nda kraliçenin başında değilken

1333 Elmas Taç

1333 Elmas Taç

Yarış Atı Takımı

Sahip Olma Tarihi: 1940’lar Değeri: 9 milyon $ *

İngiltere’de at yarışlarının uzun bir geçmişi vardır. Majestelerinin Draft Kings’e bahis yapması pek olası değildir, ancak kumar dünyasının farkındadır. Elizabeth ilk önce annesiyle yarışmaya başladı, ancak o zamandan beri birkaç kazanan ata sahip oldu. Sonunda Kraliçe 451’den fazla yarış kazandı ve 9 milyon dolarlık bir servet biriktirdi. Liz’in aktif olarak çalışan 30 atı var ve her zaman gelecek yatırımlara dikkatle inceliyor. Atlar birçok kraliyet ailesinin uzun süredir devam eden bir geleneğidir.

Yarış Atı Takımı

Yarış Atı Takımı

Londra Kulesi

Sahip Olma Tarihi: 1953 Değeri Değeri: 56 milyar $ *

Tahttaki konumu sayesinde Kraliçe II. Elizabeth, 56 milyar dolarlık varlığın hak sahibi. Teknik olarak taca sahip olan kişiye aittir. Yapı ilk olarak 1078’de inşa edildi, ancak 16. ve 17. yüzyıllarda tarihi için en iyi hapishane olarak tanındı. Tahta geçmeden önce Sir Walter Raleigh ve Kraliçe I. Elizabeth gibi ünlü isimler duvarları içinde esir tutuldu. Bir zamanlar İngiltere’nin Kraliyet Mücevherlerini barındırıyordu ve daha sonra Tudors tarafından kraliyet ikametgahı olarak kullanıldı.

Londra Kulesi

Londra Kulesi

Regent Sokağı

Sahip Olma Tarihi : Bilinmeyen Tarih Değeri: 2 milyar $ *

Londra’daki Regent Street’teki mülkü 200 bin £ ‘a almak için gerçek hayatta bundan çok daha fazlasını ödemeniz gerekecek. Crown Estate, uzun zamandır mülkteki 2 milyar doların gururlu sahibi oldu. Büyük olasılıkla, Elizabeth’in kendisinden önce gelen eski, uzun süredir devam eden bir anlaşmaydı. Regent Street o zamandan beri İngiltere’nin en önemli yol alanlarından biri haline geldi ve bunun tek sebebi sunduğu tüm mükemmel alışveriş fırsatları değil.

Regent Sokağı

Regent Sokağı

Kuzeydoğu İskoçya’da 50.000 dönümlük Balmoral Kalesi

Sahip Olma Tarihi: 1451 Değeri: 140 milyon $ * (Balmoral Kalesi)

Balmoral Malikanesi’nin Kraliçe’nin en sevdiği konut olduğu söyleniyor. Aberdeenshire’daki arazinin tamamı 50.000 dönümlük bir alanı kaplamaktadır. Kraliyet Ailesi onu genişletmeye devam ediyor ve Malikane kesinlikle çalışıyor. Balmoral’da tarım arazisi, orman tavuğu, geyik ve sığır sürüleri yönetilmektedir. “ Bouchmorale ” 1451’de İngiliz Kraliyet kayıtlarında yer aldı. “ Bouchmorale ” 1856’da “Balmoral” oldu. Daha sonra kralın eşi Prens Albert, Balmoral mülkünü yeniden tasarladı. İskoçya’daki en etkileyici binalardan biri Balmoral Kalesi’dir. Kraliçe

Kuzeydoğu İskoçya'da 50.000 Dönümlük Balmoral Kalesi

Kuzeydoğu İskoçya’da 50.000 Dönümlük Balmoral Kalesi

Norfolk’ta 20.000 dönümlük Sandringham Malikanesi

Sahip Olma Tarihi: 1862 Değeri: 65 milyon $ * (Şirket)

Sandringham Malikanesi, Kraliçe II. Elizabeth’in kır evidir. Mülk, Elizabeth döneminden beri var. Sandringham birkaç kez mülkiyeti değiştirdi. Malikane 1862’ye kadar Kraliyet’in elinde değildi. Kral, bir zamanlar annesine orada “çok mutlu” olduğunu ve “yeri sevdiğini” yazdığı bir mektupta Sandringham’a adanmıştı. Galler Prensi için malikaneyi tamamen inşa etmek otuz yıl sürdü. Aynı zamanda Kral George V’in ölüm yeri oldu.

Norfolk'ta 20.000 Dönümlük Sandringham Malikanesi

Norfolk’ta 20.000 Dönümlük Sandringham Malikanesi

İngiltere’nin Kıta Sahanlığı

Sahip Olma Tarihi: 1964 (Sondaj Hakları) Değeri: 64 milyar $ * (Petrol)

Kraliçe II. Elizabeth’in değerli doğal kaynağı UKCS’dir. UK Continental Shelf, Birleşik Krallık çevresindeki sulardır. Kraliyet, İngiliz Kanalı, İrlanda Denizi, Kuzey Atlantik ve Kuzey Denizi’nin su haklarına sahiptir. UKCS, devasa petrol ve gaz rezervlerine sahiptir. BEIS Petrol ve Gaz Kurumu, petrol şirketlerine sözleşmeler ve lisans vermekten sorumludur. Bu şirketlerin yalnızca belirli alanlarda sondaj yapmasına izin verilir. Kraliyet, nesillerdir araziye sahiptir. Portföye yapılan son eklemeler sondaj haklarını içerir.

İngiltere'nin Kıta Sahanlığı

İngiltere’nin Kıta Sahanlığı

Bir Yarasa Kolonisi

Sahip Olma Tarihi: 2019 Değeri: Değeri Biçilmez

Majestelerinin en sevdiği şeylerden biri, Balmoral Kalesi’ndeki kendi ana salonunda kurulan bir yarasa kolonisidir. Bildirilen diğer gerçekler, Elizabeth’in Discovery Channel programlamasıyla motive edilen yeni bir hobi geliştirmiş olabileceğini gösteriyor. Hayvanlar, ana evin ana salonunda bir kamp kurdular, ancak Elizabeth bunu çözmek için oradan ayrılmak yerine aktifti. Kraliyet çalışanları yarasaları kaleden çıkarır ve pencereleri açık tutar, böylece yarasalar boş zamanlarında mülke yeniden girebilirler.

Bir Yarasa Kolonisi

Bir Yarasa Kolonisi

Dünya Çapında Tahmini 6,6 Milyar Dönüm Arazi

Sahip Olma Tarihi: 1066 Değerleme Değeri: 88 milyar $ *

Kraliçe II. Elizabeth, dünya çapında büyük bir arazi payına sahiptir ve bu pay doğrudan onun kişisel kontrolü altındadır. Kraliçenin arkasında milyarlarca dönümlük Kral Abdullah var. Kraliçe, 32 ülkenin hükümdarıdır. O, Milletler Topluluğu Başkanıdır. Kraliyet malikânesinin karını kraliyet hazinesine geri veren bir portföyü var. Ancak Kraliçe Elizabeth %15 kar elde eder. 6,6 milyar dönümlük bir alanda şok yaşamazsanız, bu Dünya yüzeyinin altıda biridir. Bu büyük varlıkların çoğu, kolonizasyon günlerinde satın alındı.

Dünya Çapında Tahmini 6,6 Milyar Dönüm Arazi

Dünya Çapında Tahmini 6,6 Milyar Dönüm Arazi

Devasa Bir Faberge Yumurta Koleksiyonu

Sahip Olma Tarihi: 1900 Değeri: 200 milyon $ *

Bazı insanlar çeşitli şeyler toplarlar ve bazılarının topladıkları şeyler hakkında tercihleri vardır. Faberge yumurtaları değerlidir, ancak Kraliçe koleksiyonunu kendisine saklar. 1900’de Kraliçe Alexandra ve Edward VII parçaları toplamaya başladı ve sonunda 600’den fazla parçadan oluşan üstün bir seçim oluşturdu. Kraliçe şu anda 200 milyon dolar değerinde yumurta koleksiyonuna ve aksesuarlarına sahip. Genellikle çeşitli öğeler sergilenir, ancak bunlar her zaman sıkı bir şekilde korunur. Özellikle İngiltere Kralı’na diplomatik hediye olarak birçok yumurta verildi.

Devasa Bir Faberge Yumurta Koleksiyonu

Devasa Bir Faberge Yumurta Koleksiyonu

İskoçya’nın Tüm Altın Madenleri

Sahip Olduğu Tarih: Bilinmeyen Değeri: 300 milyon $ + *

Bazı şeyler bu dünyanın öylesine dışındadır ki, üstesinden gelmek neredeyse imkânsız görünür. Kraliyet ’in hakkını İskoçya’daki altın madenlerine götürün. Geçmişte altın külçeleri bulan kişiler genellikle şanslarından para kazanmazlar çünkü Kraliçeyi üzmek istemezler. Kraliyet, İskoçya’da somon avcılığı ve altın madeni hakları üzerinde tekele sahiptir. Madenlerin Kraliyet Ailesi’nin gayrimenkul varlıklarına ne zaman dahil edildiğini bilmiyoruz.

İskoçya'nın Tüm Altın Madenleri

İskoçya’nın Tüm Altın Madenleri

Dünyanın En Büyük Şeffaf Kesim Elması

Sahip Olma Tarihi: 1910 Değeri: 51 milyon $ *

Çoğumuz sadece arabamız için ödediğimizden daha değerli bir elmasa sahip olmayı hayal edebilirdik. Kraliçe, 530.2 karatlık elmasın gururlu koruyucusudur. Sovereign’s Scepter with Cross’un bir parçası olarak kullanılmadan önce, elmas ilk olarak 1910’da Mary of Teck’e sunuldu. Elmas, taç mücevherlerin dışında nadiren görülür. Cullinan elması kesmek ve bölmek zordu. Orijinal elmasta, Kraliçe’nin servetine toplu olarak bir servet katan dokuz çarpıcı taş vardı.

Dünyanın En Büyük Şeffaf Kesim Elması

Dünyanın En Büyük Şeffaf Kesim Elması

Bir Çift Dorgis

Sahip Olma Tarihi: 2007 Değeri: 800 $ *

Kraliçe, tahta çıktığından beri otuzdan fazla sevimli Corgis’e sahip olmuştur. Ama Dorgis’in de sahibi olduğunu biliyor muydunuz? Kraliçe artık sadece iki Dorgise sahip: Safkan Corgis’in sonuncusu öldükten sonra, Vulcan ve Willow eklendi. Yavruların çok ayrıcalıklı bir hayatı var. Corgis odası denen kendi odaları bile var. Yükseltilmiş yataklarda uyurlar ve Kraliçe yakındadır. Oyuncak teslimine ek olarak, kraliyet ailesi için çoraplar kişiselleştirilir. Köpekler yaşadıkları Kraliyet Malikanesine gömüldü.

Bir Çift Dorgis

Bir Çift Dorgis

Birleşik Krallık’taki Tüm Yunuslar

Sahip Olma Tarihi: 1324 Değeri: Priceless

Yıllar boyunca, kraliyetlerden pek çok garip ve beklenmedik şey duyduk. Hükümdar, Birleşik Krallık’taki tüm balık ve balıkçılığa sahip olacak. Kraliçe, balinaların ve domuz balıklarının gururlu sahibidir. Bu profil, kraliçeye güçlü bir hayvan aşığı olarak uyuyor. Kuğularına ve yarasalarına olan sevgisine rağmen, bazı Kraliyet sarayları Elizabeth’in kalbinde yunuslar için özel bir yere sahip olduğunu öne sürdüler.

Birleşik Krallık'taki Tüm Yunuslar

Birleşik Krallık’taki Tüm Yunuslar

Hyde Park

Sahip Olma Tarihi: 1660 Değeri: 19 milyar $ *

Kraliçe II. Elizabeth, evinden İngiltere’nin diğer bölgelerine kadar bol yeşilliklere sahiptir. Londra’da bulunan Hyde Park’ın sahibi. Şaşırtıcı bir şekilde, tahmini 19 milyar dolar değerinde Hyde Park, onu çok kazançlı bir arazi parçası haline getiriyor. 1960’ta monarşi tarafından geri alındı ve o zamandan beri Kensington Sarayı çevresindeki dört Kraliyet Parkından biri olarak kaldı. Orada birçok konser ve diğer etkinlikler de gerçekleşirken, Londralılar burayı sosyalleşmek için bir yer olarak kullanıyor. Şimdiye kadar yapılmış ilk filmlerden bazıları 1889’da Apsley Kapısı yakınlarında çekildi.

Hyde Park

Hyde Park

10 Milyon Dolardan Fazla Değerli Araba Koleksiyonu

Sahip Olma Tarihi: 1940’lar Değeri: 10 milyon $ + *

Kraliçe 50’lerde taç giymeden önce, II.Dünya Savaşı sırasında kendini bir araba tamircisi ve bir kamyon şoförü olarak işe yarar hale getirmekle meşguldü. Liz her zaman arabalara düşkün olmuştur. Güzel, özelleştirilmiş bir işe düşkün. 10 milyon doları aşan bir araba koleksiyonu var. Kraliçe, kitlelere gülümsemek için mükemmel olan üç Rolls-Royce, özel yapım Range Rover, iki lüks Bentley ve bir LWB Landaulet ile görüldü. Ayrıca Kraliçe’nin sık sık kendisini şehirde gezdirdiğini öğrenince şaşırabilirsiniz.

10 Milyon Dolardan Fazla Değerli Araba Koleksiyonu

10 Milyon Dolardan Fazla Değerli Araba Koleksiyonu

İki Kara Jaguar

Sahip Olma Tarihi: 1968 Değeri: 56.000 $ *

Kraliçe’nin iki siyah jaguar kedisi var. Aizita ve Marques jaguarların isimleridir ve Londra Hayvanat Bahçesi’nde kraliçenin hediye aldığı diğer egzotik hayvanlarla birlikte yaşarlar. Tüm panterlerin en nadide olanı, bulunması zor siyah jaguardır. Avlanma ve habitat tahribatı nedeniyle, vahşi doğada sadece 600 var. Yoğun bitki örtüsünde siyah olmayan jaguarlardan daha fazla kara jaguar vardır. Hayvan uzmanları, jaguarların mutlu ve sağlıklı kalmasını sağlamak için günün her saati görev başında.

İki Kara Jaguar

İki Kara Jaguar

Offshore Rüzgar Çiftliği

Sahip Olma Tarihi: 2010 Değeri: 900 milyon $ *

Çoğu kişi Kraliyet ‘in aslında birkaç farklı yenilenebilir enerji projesine sahip olduğunun farkında değil. İngiliz Kraliçesi deniz yatağının ve üzerine dikilen her şeyin sahibidir. Rüzgâr çiftliği, kıyıdan sadece birkaç kilometre ötede 2010 yılında inşa edildi. Maliyet şaşırtıcı ve şirket bunu 900 milyon dolara geliştirdi. Kraliyet, projeyi 2004’te duyurdu, ancak 6 yıl sonrasına kadar tamamlanmadı. Analistler, Kraliçe Elizabeth’in rüzgâr çiftliklerinden milyonlarca dolar kazanacağını tahmin ediyor.

Offshore Rüzgar Çiftliği

Offshore Rüzgar Çiftliği

200 Launer Çanta

Sahip Olma Tarihi: 1950’ler Değeri: 500.000 $ *

Kraliçe istediği el çantasını satın alabilir. Ralph Lauren veya Chanel’in tasarımlarına birkaç bin düşebilir, ama bunlar Majestelerinin zevkine uygun değil. Liz, bunun yerine Londra merkezli bir tasarımcı olan Launer’i tercih ediyor. Annesi ona ilk kez 1950’lerde hediye ederek ömür boyu sürecek bir saplantı başlattı. Kraliçe şu anda 200’den fazla Launer’ın çantasına sahip. En sevdiği tarzlar The Royale ve Traviata. Her biri 2.500 dolara mal oldu ve bu da koleksiyonunu inanılmaz derecede maliyetli ve değerli hale getirdi.

200 Launer Çanta

200 Launer Çanta

Reklam