Najdroższe rzeczy należące do królowej Elżbiety II

Opublikowano 02/18/2021
Reklama

Najdroższe rzeczy należące do królowej Elżbiety II

Królowa Elżbieta II rządzi dłużej niż jakikolwiek wcześniejszy monarcha. Elizabeth Windsor zgromadziła kolekcję królewskich artefaktów które same w sobie są imponujące. Akcesoria Jej Królewskiej Mości również wykraczają poza dziwaczną torebkę Kate Spade. Wiele dóbr rodzinnych królowej sięga czasów starożytnych. Czy wiesz, że Elżbieta II jest właścicielem wszystkich delfinów w Wielkiej Brytanii, czy też dumną właścicielką każdego łabędzia na Tamizie? Czekaj, jest tego więcej! Przewiń w dół, aby dowiedzieć się, co królowa Elżbieta II ma w swojej szafie.

Zrzut Ekranu 2021 02 15 O 21.40.24

Najdroższe rzeczy należące do królowej Elżbiety II

Brytyjskie dno morskie

Własność od: 1066
Wycena: ponad 100 miliardów dolarów *
Tak jak królowa Elżbieta II jest właścicielem znacznej części wybrzeża Wielkiej Brytanii tak samo jest właścicielem brytyjskiego dna morskiego. W sumie od podbóju Normanów po raz pierwszy stworzono to terytorium. Królowa jest właścicielem dna morskiego, co oznacza, że ​​posiada wszystkie prawa do wydobycia dóbr na tym terenie. 60 miliardów dolarów ropy z pewnością są warte zbadania dna morskiego. Zyski te idą w parze ze znacznym zyskiem z morskiej farmy wiatrowej Thanet u wybrzeży Kent. Oprócz tych cennych zasobów naturalnych istnieje jedno podwodne terytorium które jest własnością prywatną.

Zrzut Ekranu 2021 02 15 O 18.20.24

Brytyjskie dno morskie

150 000 dzieł sztuki

Posiadany od: XVII wieku
Wycena: 10 miliardów dolarów *
W XVII wieku król Karol I zaczął kolekcjonować dzieła sztuki. Kolekcja przechodziła od władcy do władcy wraz z dojściem do władzy każdego nowego władcy. Obejmuje imponującą kolekcję dzieł sztuki królowej Elżbiety II lub szerzej Królewską Akademię Sztuk Pięknych. Przejęcie Akademii o wartości 10 miliardów dolarów jeszcze bardziej zwiększyło wartość kolekcji dzieł sztuki o wartości 10 miliardów dolarów. Ta niesamowita kolekcja obejmuje oryginalne dzieła z przestrzeni wieków w tym Petera Paula Rubensa, Fan Halsa, Leonarda da Vinci i Rembrandta.

Zrzut Ekranu 2021 02 15 O 18.20.34

150 000 dzieł sztuki

Sześć rezydencji królewskich

Posiadane od: późnego XI wieku (zamek Windsor)
Wycena: 18 miliardów dolarów *
Ceny rezydencji królewskich są trudne do oszacowania. Do wyboru jest sześć domów. Holyrood to szkocka rezydencja królowej, a Sandringham to irlandzka rezydencja królowej. Pałac Buckingham to siedziba główna. Jest też wiejski dom królowej w zamku Windsor i letni dom królowej w Balmoral. W mieście i na wsi – to wszystko są domy królowej ale ulubiony jest w Balmoral. Królowa przebywała w Pałacu Buckingham do 2020 roku. W tym roku już tam nie wróci. Królowa Elżbieta jest również właścicielem innych nieruchomości które są wykorzystywane jako formalne rezydencje królewskie.

Zrzut Ekranu 2021 02 15 O 18.20.46


Sześć rezydencji królewskich

Trzy centra handlowe

Posiadane od: nieznane
Wycena: ponad 2 miliardy dolarów *
Crown Estate składa się z wielu różnych sekcji w tym nieruchomości handlowych i rekreacyjnych. Królowa może robić zakupy kiedy chce. Crown Estate spodziewa się w tym roku ponad 100 milionów kupujących w swoich centrach handlowych. Istnieje siedemnaście centrów handlowych w których łącznie wynajmowanych jest 7 milionów metrów kwadratowych ziemi. 10% portfela jest nadal „w fazie rozwoju”, co oznacza, że ​​liczby te prawdopodobnie wzrosną.

Zrzut Ekranu 2021 02 15 O 18.20.56

Trzy centra handlowe

Wszystkie łabędzie na Tamizie

Posiadany od: XV wieku
Wycena: 130 000 USD *
Królowa urodziła się w 1926 roku ale jej prawo do posiadania wszystkich łabędzi sięga XV wieku. Jej Królewska Mość faktycznie posiada wszystkie „nieodebrane łabędzie nieme” na każdej wodzie w całej Anglii i Walii. Biorąc pod uwagę, że łabędź będzie kosztował około 300 USD to małe jajko gniazdowe jest warte około 130 000 USD. To była jedna z najbardziej imponujących kolekcji królowskich ponieważ łabędzie były wtedy przysmakiem. Teraz już tak nie jest. Królowa przeprowadza coroczne liczenie łabędzi, aby upewnić się, że ich liczba jest nadal duża.

Zrzut Ekranu 2021 02 15 O 18.22.12

Wszystkie łabędzie na Tamizie

1333 Diamentowa tiara

Posiadany od: 1953 r
Wycena: 700 000 USD *
The Rundell & Bridge stworzyło słynną tiarę z diademu z 1333 roku w 1820 roku. Jerzy IV zlecił projektantom nakrycie głowy. Jako część kolekcji królowej Victorii stał się sławny. Królowa założyła tiarę podczas swojej koronacji w 1953 roku. Około 700 000 dolarów dzisiejszej gotówki to cena tego diademu i to wystarczy by Tiffany zazieleniła się z zazdrości. Królowa nosi go na wszystkich znaczkach i banknotach. Tiarę można zobaczyć w Pałacu Buckingham, gdy nie znajduję się na głowie królowej.

Zrzut Ekranu 2021 02 15 O 18.22.23

1333 Diamentowa tiara

Drużyna koni wyścigowych

Posiadany od: 1940 roku
Wycena: 9 milionów dolarów *
Wyścigi konne mają w Wielkiej Brytanii długą historię. Jej Wysokość jest świadoma świata hazardu i od zawsze lubi stawiać pieniądze na konie. Elizabeth zaczęła stawiać pieniądze już ze swoją matką i od tego czasu jest właścicielem kilku zwycięskich koni. Ostatecznie królowa wygrała ponad 451 wyścigów i zgromadziła fortunę w wysokości 9 milionów dolarów. Liz ma 30 koni aktywnie jeżdżących i zawsze bacznie obserwuje wszelkie nadchodzące wyścigi. Konie to długoletnia tradycja wielu rodzin królewskich.

Zrzut Ekranu 2021 02 15 O 18.22.34

Drużyna koni wyścigowych

Tower of London

Posiadany od: 1953 r
Wycena: 56 miliardów dolarów *

Dzięki swojej pozycji na tronie królowa Elżbieta II jest prawowitym właścicielem majątku o wartości 56 miliardów dolarów. Technicznie rzecz biorąc majątek należy do tego kto ma koronę. Taka struktura została po raz pierwszy zbudowana w 1078 roku, ale w XVI i XVII wieku stała się najbardziej znana. Słynne nazwiska były uwięzione w jego murach, jak Sir Walter Raleigh i królowa Elżbieta I, zanim objęli tron. Kiedyś mieścił się w nim klejnot koronny Anglii, a następnie był używany przez Tudorów jako rezydencja królewska.

Zrzut Ekranu 2021 02 15 O 18.22.43

Tower of London

Regent Street

Posiadane od: data nieznana
Wycena: 2 miliardy dolarów *

Aby kupić nieruchomość przy Regent Street w Londynie za 200 funtów będziesz musiał zapłacić dużo więcej niż w rzeczywistości. Królowa nie musi martwić się zbieraniem pieniędzy na nieruchomości. Większości z nich bowiem jest już właścicielem. Od dłuższego czasu Crown Estate jest dumnym właścicielem nieruchomości o wartości 2 miliardów dolarów. Najprawdopodobniej jest to starożytna, wieloletnia umowa która wyprzedza samą Elizabeth. Od tego czasu Regent Street stała się jednym z najważniejszych odcinków dróg w Anglii, i to nie tylko ze względu na doskonałe możliwości zakupów jakie oferuje.

Zrzut Ekranu 2021 02 15 O 18.22.54

Regent Street

Posiadłość Balmoral o powierzchni 50 000 akrów w północno-wschodniej Szkocji

Własność od: 1451
Wycena: 140 milionów dolarów * (Zamek Balmoral)

Podobno Balmoral Estate to ulubiona rezydencja królowej. Cała posiadłość w Aberdeenshire zajmuje powierzchnię 50 000 akrów. Rodzina królewska stale ją rozbudowuje, a posiadłość stale jest w użyciu. Balmoral posiada pola uprawne, stada kuraków, jeleni i bydła. „Bouchmorale” pojawiło się w księgach Korony Brytyjskiej w 1451 r. „Bouchmorale” stało się „Balmoral” w 1856 r. Później książę Albert, małżonek króla, przeprojektował posiadłość Balmoral. Jednym z najbardziej imponujących budynków w Szkocji jest Zamek Balmoral. Książę Albert – małżonek królowej, kupił parcelę. Królowa nie jest właścicielem ziemi.

Zrzut Ekranu 2021 02 15 O 18.23.05

Posiadłość Balmoral o powierzchni 50 000 akrów w północno-wschodniej Szkocji

20.000 akrów Sandringham Estate w Norfolk

Własność od: 1862
Wycena: 65 mln USD * (House)

Sandringham Estate to wiejska rezydencja królowej Elżbiety II. Istnieje od czasów elżbietańskich kiedy to nieruchomość została zbudowana. Sandringham kilkakrotnie zmieniało właściciela. Majątek znajduje się w rękach królewskich dopiero od 1862 roku. W tym czasie król był oddany Sandringhamowi, pisząc kiedyś w liście do swojej matki, że jest tam „taki szczęśliwy” i „kocha to miejsce”. Budowa dworu dla księcia Walii zajęła trzy dekady. Jest to również miejsce śmierci króla Jerzego V.

Zrzut Ekranu 2021 02 15 O 18.23.14

20.000 akrów Sandringham Estate w Norfolk

Szelf Kontynentalny Wielkiej Brytanii

Własność od: 1964 (prawa do wiercenia)
Wycena: 64 miliardy dolarów * (ropa)

Cennym zasobem naturalnym królowej Elżbiety II jest UKCS. Szelf Kontynentalny Wielkiej Brytanii to wody wokół Wielkiej Brytanii. Korona posiada prawa wodne do kanału La Manche, Morza Irlandzkiego, Północnego Atlantyku i Morza Północnego. UKCS zawiera ogromne rezerwy ropy i gazu. Urząd ds. Ropy i Gazu BEIS odpowiada za udzielanie kontraktów i udzielanie licencji firmom naftowym. Firmy te mogą wiercić tylko w określonych obszarach. Korona była właścicielem ziemi od pokoleń. Ostatnio dodane do portfela obejmują prawa do wierceń.

Zrzut Ekranu 2021 02 15 O 18.23.23


Szelf Kontynentalny Wielkiej Brytanii

Kolonia nietoperzy

Posiadany od: 2019
Ceniony w: bezcenny

Jedną z ulubionych rzeczy Jej Królewskiej Mości jest kolonia nietoperzy założona w jej własnej głównej sali zamku Balmoral. Inne zgłoszone fakty sugerują, że Elizabeth mogła rozwinąć nowe hobby motywowane programami Discovery Channel. Zwierzęta rozłożyły obóz w głównym holu budynku, ale Elżbieta była aktywna, zamiast go zostawić, żeby to uporządkować. Królewscy pracownicy wypuszczają nietoperze z zamku i otwierają okna, aby nietoperze mogły w wolnym czasie ponownie wejść na teren posiadłości.

Zrzut Ekranu 2021 02 15 O 21.55.04

Kolonia nietoperzy

Szacunkowe 6,6 miliarda akrów ziemi na całym świecie

Własność od: 1066
Wycena: 88 miliardów dolarów *

Królowa Elżbieta II posiada duży udział w ziemi na całym świecie i jest on bezpośrednio kontrolowany przez nią. Za Królową są miliardy akrów króla Abdullaha. Królowa jest monarchą 32 krajów. Jest przewodniczącą Wspólnoty Narodów. Posiadłość korona ma portfel, który zwraca zyski do skarbca królewskiego. Jednak królowa Elżbieta uzyskuje 15% zysku. Jeśli nie zaszokuje cię 6,6 miliarda akrów, to jedna szósta powierzchni Ziemi. Wiele z tych dużych gospodarstw zostało zakupionych w dniach kolonizacji.

Zrzut Ekranu 2021 02 15 O 18.23.42

Szacunkowe 6,6 miliarda akrów ziemi na całym świecie

Ogromną kolekcję jajek Faberge

Posiadany od: 1900 r
Wycena: 200 mln USD *

Niektórzy ludzie zbierają różne rzeczy, a inni mają preferencje co do tego, co zbierają. Jajka Faberge są cenne, ale królowa zachowuje swoją kolekcję dla siebie. W 1900 roku królowa Aleksandra i Edward VII zaczęli zbierać kawałki, ostatecznie tworząc największy wybór ponad 600 sztuk. Królowa jest teraz właścicielem kolekcji jaj i akcesoriów o wartości 200 milionów dolarów. Często wystawiane są różne przedmioty, ale zawsze są one ściśle strzeżone. Wiele jajek zostało przekazanych jako prezenty dyplomatyczne, zwłaszcza dla króla Anglii.

Zrzut Ekranu 2021 02 15 O 18.23.52

Ogromną kolekcję jajek Faberge

Wszystkie kopalnie złota w Szkocji

Posiadane od: nieznane
Wycena: 300 milionów dolarów + *

Niektóre rzeczy są tak nie z tego świata, że ​​wydają się prawie niemożliwe do opanowania. Weź Koronę w prawo do kopalni złota w Szkocji. Osoby, które w przeszłości znajdowały bryłki złota, często nie zarabiają na swoim szczęściu, ponieważ nie chcą zdenerwować królowej. Korona ma monopol na połowy łososia w Szkocji i prawa do kopalni złota. Nie wiemy, kiedy kopalnie zostały włączone do majątku ziemskiego rodziny królewskiej.

Zrzut Ekranu 2021 02 15 O 18.24.02

Wszystkie kopalnie złota w Szkocji

Największy na świecie czysty diament

Posiadany od: 1910 r
Wycena: 51 mln dol. *

Większość z nas mogła tylko pomarzyć o posiadaniu cenniejszego diamentu, niż zapłaciliśmy za nasz samochód. Królowa jest dumną obrońcą 530,2-karatowego diamentu. Diament, zanim został użyty jako część berła suwerena z krzyżem, został po raz pierwszy przedstawiony Marii z Teck w 1910 r. Diament rzadko widuje się poza klejnotami koronnymi. Cullinan Diamond był trudny do przecięcia i rozłupania. W oryginalnym diamentie znajdowało się dziewięć oszałamiających kamieni, które razem dodały fortunę do bogactwa królowej.

Zrzut Ekranu 2021 02 15 O 18.24.12

Największy na świecie czysty diament

Pieski Corgi

Własność od: 2007
Wycena: 800 $ *

Królowa słynie z posiadania ponad trzydziestu uroczych Corgiów od czasu wstąpienia na tron. Ale czy wiesz, że ona też jest właścicielem Dorgis? Królowa ma teraz tylko dwie Dorgis: Vulcan i Willow, które ma od 2012 roku, po śmierci ostatniego z jej rasowych Corgis. Szczenięta mają bardzo uprzywilejowane życie. Mają nawet własny pokój, zwany pokojem corgi. Śpią na podwyższonych łóżkach, a Królowa jest w pobliżu. Oprócz dostarczania zabawek, pończochy dla rodziny królewskiej są personalizowane. Psy są pochowane w posiadłości królewskiej, w której mieszkały.

Zrzut Ekranu 2021 02 15 O 18.24.22

Pieski Corgi

Wszystkie delfiny w Wielkiej Brytanii

Własność od: 1324
Ceniony w: bezcenny

Przez lata słyszeliśmy od arystokratów wiele dziwnych i nieoczekiwanych rzeczy. Monarcha będzie właścicielem wszystkich ryb i łowisk w Wielkiej Brytanii. Dziś to nadal prawda. Królowa jest dumnym właścicielem wielorybów i morświnów. Ten profil pasuje do królowej jako silnej miłośniczki zwierząt. Pomimo jej miłości do łabędzi i nietoperzy, niektórzy królewscy dworzanie zasugerowali, że Elizabeth zajmuje szczególne miejsce w swoim sercu dla delfinów.

Zrzut Ekranu 2021 02 15 O 18.24.34

Wszystkie delfiny w Wielkiej Brytanii

Hyde Park

Własność od: 1660
Wycena: 19 miliardów dolarów *

Królowa Elżbieta II ma mnóstwo zieleni, od swojego domu po inne części Wielkiej Brytanii. Jest właścicielką Hyde Parku w Londynie. O dziwo, Hyde Park wart 19 miliardów dolarów sprawia, że ​​jest to bardzo lukratywny kawałek ziemi. Został odzyskany w 19660 roku przez monarchię i od tego czasu pozostaje jednym z czterech parków królewskich wokół Pałacu Kensington. Chociaż odbywa się tam również wiele koncertów i innych wydarzeń, londyńczycy używają go jako miejsca spotkań towarzyskich. Niektóre z pierwszych filmów, jakie kiedykolwiek powstały, zostały uchwycone w 1889 roku w pobliżu Apsley Gate.

Zrzut Ekranu 2021 02 15 O 18.24.45

Hyde Park

Kolekcja samochodów warta więcej niż 10 milionów dolarów

Posiadany od: 1940 roku
Wycena: 10 milionów dolarów + *

Była zajęta zdobywaniem przydatności jako mechanik samochodowy i kierowca ciężarówki podczas II wojny światowej, zanim królowa została koronowana w latach pięćdziesiątych. Liz zawsze lubiła samochody. Ma słabość do ładnej, spersonalizowanej pracy. Ma kolekcję samochodów o wartości ponad 10 milionów dolarów. Królową można było zobaczyć w trzech Rolls-Roycach, niestandardowym Range Roverze, dwóch luksusowych Bentleyach i LWB Landaulecie, idealnym do uśmiechania się do tłumów. Możesz być również zaskoczony, gdy dowiesz się, że królowa często jeździ po mieście.

Zrzut Ekranu 2021 02 15 O 18.24.55

Kolekcja samochodów warta więcej niż 10 milionów dolarów

Dwa czarne jaguary

Własność od: 1968
Wycena: 56000 USD *

Królowa posiada dwa rzadkie czarne koty jaguary. Aizita i Marques to imiona jaguarów, które mieszkają w londyńskim zoo wraz z innymi egzotycznymi zwierzętami, którymi otrzymała królową. Najrzadszym ze wszystkich panter jest nieuchwytny czarny jaguar. Z powodu polowań i niszczenia siedlisk na wolności żyje tylko 600. W gęstej roślinności jest więcej czarnych jaguarów niż innych niż czarne. Eksperci od zwierząt są na służbie przez całą dobę, aby zapewnić jaguarom radość i zdrowie.

Zrzut Ekranu 2021 02 15 O 18.25.04

Dwa czarne jaguary

Morska farma wiatrowa

Własność od: 2010
Wycena: 900 mln dol. *

Większość ludzi nie zdaje sobie sprawy, że Korona faktycznie posiada kilka różnych projektów energii odnawialnej. Brytyjska królowa jest właścicielem dna morskiego i wszystkiego, co na nim wzniesiono. Farma wiatrowa została zbudowana w 2010 roku, zaledwie kilka mil od wybrzeża. Koszt jest oszałamiający, a firma opracowała go za 900 milionów dolarów. Crown ogłosił projekt w 2004 roku, ale został ukończony dopiero 6 lat później. Analitycy przewidują, że królowa Elżbieta wygeneruje miliony dolarów ze swoich farm wiatrowych.

Zrzut Ekranu 2021 02 15 O 18.25.13


Morska farma wiatrowa

200 torebek Launer

Własność od: 1950
Wycena: 500 000 USD *

Królową stać na zakup dowolnej torebki. Może zrzuci kilka tysięcy na projekty Ralpha Laurena lub Chanel, ale nie przypadną do gustu Jej Królewskiej Mości. Liz natomiast woli Launera, londyńskiego projektanta. Jej matka po raz pierwszy podarowała jej w latach pięćdziesiątych XX wieku, wywołując trwającą całe życie obsesję. Królowa ma teraz ponad 200 torebek Launera. Jej ulubione style to The Royale i Traviata. Każdy kosztował 2500 dolarów, co czyni go niezwykle kosztownym i cennym dla jej kolekcji.

Zrzut Ekranu 2021 02 15 O 18.25.23

200 torebek Launer

Reklama