Hamile Kedi Yavrularını Doğurduktan Sonra Yavrularının Bazılarında Bir Gariplik Vardı…

Yayinlanma tarihi 03/25/2021
Reklam

Minik sevimli dostlarımız kediler, bazen bizlere sürprizler yaparlar. Adı Musya olan bir kedi, sadece onu sahiplenen kişiyi değil, onunla birlikte çalışan koca bir ekibi şaşırtmayı başarmıştı. Musya yavrularını emzirdiği sırada gördükleri durum karşısında ne diyeceklerini bilememişlerdi. Sadgorod Hayvanat Bahçesi’nin sevilen bir sakini olmuştu Musya. Bir yaşına girdikten kısa süre sonra davranışlarında bir gariplik olduğunu anlamışlardı. Fazla zaman geçmeden de hamile olduğu ortaya çıkmıştı. Doğum zamanı yaklaşırken tüm hayvanat bahçesi ekibi onun kendisini huzurlu ve güvende hissetmesi için ellerinden geleni yapıyordu.

Hamile Kedi Yavrularını Doğurduktan Sonra Yavrularının Bazılarında Bir Gariplik Vardı...

Hamile Kedi Yavrularını Doğurduktan Sonra Yavrularının Bazılarında Bir Gariplik Vardı…

Musya’yı Arayış

Tüm gün hayvanat bahçesinin içerisinde dolaşan Musya, etrafta olan çalışanlar sayesinde kendisini hiç yalnız hissetmiyordu. Hayvanat bahçesindeki çalışanlarından yardım istememişti ama bir anda ortadan kaybolan Musya için herkes endişelenmeye başlamıştı. Hayvanat bahçesindeki hayvanlar arasında, tavuklar, kazlar ve rakunlar bulunuyordu. Bu hayvanların dışında daha tehlikeli olan hayvanlar arasında, ayı, kaplan, aslan ve daha birçok tür vardı. Bu hayvanlarla aynı ortamda bulunması Musya’nın hayatını riske atabilirdi! Bunun korkusuyla hemen hayvanat bahçesini ve çevresini aramaya başladılar.

Musya'yı arayış

Musya’yı Arayış

Hayvanat Bahçesinin Sevilen Sakini Musya

Musya, hayvanat bahçesinin kısa sürede çok sevilen bir üyesi haline gelmişti. Onu hayvanat bahçesinin çalışanlarından biri olan Alice bulmuştu. Soğuk bir kış gününde çalıştığı bir gün de onu buluştu. Kar yağıyordu ve kar birikintisinin içinde hareket eden bir şey fark etti. Bulduğu yavru kedi nerdeyse donmuştu. Burnun buz sarkıntıları olan kediyi hemen hayvanat bahçesinin veterinerinin yanına götürdü ve kedinin sağlığının iyi olduğundan emin olmak istedi.

Hayvanat Bahçesinin Sevilen Sakini Musya

Hayvanat Bahçesinin Sevilen Sakini Musya

Minicik Bir Kedi

Alice sokakta karların arasında bulduğu kediyi ceketinin içine koyup hemen hayvanat bahçesinin veterinerinin yanına götürdü. Veteriner, kedinin hayatı tehlikesini atlatması için elinden geleni yaptı. Şu an minik kedinin ihtiyacı olan tek şey biraz zamandı. Kedi ertesi gün uyanınca hepsi şaşırmış ve mutlu olmuştu. Aradan zaman geçti ve Musya daha da güçlendi. Personellerin dinlenme bölümünde ona bakmaya devam etmek istediler. Şu zamandan sonra Musya’nın ilgi ve sevgiye ihtiyacı vardı.

Minicik Bir Kedi

Minicik Bir Kedi

Herkes Tarafından Çok Sevildi

Herkesin bir anda göz bebeği olan Musya çok sevilmişti. Her geçen gün daha da kuvvetlenen Musya’yı görmek onları çok mutlu ediyordu. Her ne olursa olsun akıllarının bir köşesinde hayvanat bahçesinin ona göre bir yer olmadığı vardı. Kedilerin doğasında her zaman yeni şeyler keşfetmek için yuvalarını bazen terk etmek vardır. Musya’yı bu keşfetmeye iten şey ise, sana personel odasının camından bakmaktı. Personellerden biri kapıyı açık unutunca Musya’da bu şansı değerlendirdi ve hemen kaçtı.

Herkes Tarafından Çok Sevildi

Herkes Tarafından Çok Sevildi

Oradan Kaçtı

Alice bazen Musya’yı temiz hava alması için kısa yürüyüşlere çıkarırdı. Her çıktığında da tasma takmayı ihmal etmezdi. Korktuğu şeyler arasında kedinin kapana düşmesi vardı. Musya bir yaşına gelene kadar bu düzeni devam ettirip onu hayvanat bahçesi içerisinde gezdirdiler. Fakat personel odasında tek başına dışarı çıktığını duyan herkes oldukça endişelenmeye başlamıştı. İki gün boyunca durmadan Musya’nın nerde olduğunu aradılar. Alice’in en büyük korkusu olan kapanları da özellikle kontrol ettiler.

Oradan Kaçtı

Oradan Kaçtı

Umudunu Kaybetmemek

Tüm çalışan Musya’yı ararken onun iyi durumda olduğunu umuyordu. Eğer Musya hala hayvanat bahçesindeyse, bu durum onun için tehlikeli olabilirdi. Alice bu duruma çok üzülmüştü, hayvanat bahçesi çalışanları onu her ihtimale karşı hazırlıklı olması gerektiğini söylüyorlardı. Tüm bu durum çok umutsuz görünmesine rağmen, o umutlu olmayı seçti ve kısa süre sonra umutlu olmanın ne kadar önemli olduğunun bir kez daha farkına vardı.

Umudunu Kaybetmemek

Umudunu Kaybetmemek

Musya Yuvasına Geri Geldi

İki gün sonra Musya yuvasına geri dönmüştü. Kapıyı tırmalamasıyla geldiğini belli eden Musya, hayvanat bahçesi personelini çok sevindirmişti. Alice, onun güvende ve sağlıklı olduğunu görünce dayanamadı ve çığlık attı. Kedinin bir yuvasının olması lazımdı. Alice, Musya’ya veda etmeye hazır değildi. Bu yüzden Musya bir süre daha onlarla kalacaktı.

Musya Yuvasına Geri Geldi

Musya Yuvasına Geri Geldi

Musya’da Bir Farklılık Vardı

Musya’nın hayvanat bahçesine geri dönmesinin üstünden sadece birkaç hafta geçmişti. Ama Musya’da garip olan bir şeyler vardı. Davranışlarında bir değişiklik olduğu hemen anladılar. Personel odasından kaçmadan önce herkesle oyun oynayan ve tatlı Musya yerine sanki başka bir kedi geri gelmişti. Artık odadan çıkmak bile istemeyen Musya’ya neler olduğunu anlayamamışlardı.

Musya’da Bir Farklılık Vardı

Musya’da Bir Farklılık Vardı

Bir Problem Vardı

Musya’nın karakterinin değiştiğini herkes rahatlıkla anlayabiliyordu. Odadan zorla çıkan Musya, artık çıktığında bile sadece yere uzanmayı tercih ediyordu. Bir şeyin garip olduğu çok belliydi. Alice, Musya’daki değişikliği görmesine rağmen neden böyle olduğuna anlam veremiyordu. Durmadan gezinmekten hoşlanan kedi artık kenarda köşede uzatmaktan hoşlanıyordu. Ne yapmaları gerektiğini bilmiyorlardı. Gerçek kısa süre içinde ortaya çıkınca herkesi büyük bir sürpriz bekliyordu!

Bir Problem Vardı

Bir Problem Vardı

Musya Yine Ortadan Kayboldu

Aradan biraz zaman geçtikten sonra Alice, biraz dinlenmek için personel odasına geri dönmüştü. Musya ile biraz vakit geçirmek istiyordu ama Musya yeniden ortalıkta yoktu. Yeniden telaşlanan Alice, hava geçen seferkine göre daha kötü olduğu için çok korkmuştu. Yağmur ve gök gürültüsü durmadan devam ediyordu.

Musya Yine Ortadan Kayboldu

Musya Yine Ortadan Kayboldu

Musya’yı Durmadan Aradılar

Musya’nın yeniden kaybolduğu haberini alır almaz hemen hayvanat bahçesi çalışanları onu aramaya başladılar. Bir an önce onu bulmak isteyen ekip ellerinde fenerlerle hayvanat bahçesinde dolaşmaya başladılar. Her olması ihtimal yeri dikkatle bakan çalışanlar miyavlama sesi duymak için oldukça sessiz hareket ediyordu. Mutlaka yakınlarda bir yerlerde saklanmıştı Musya…

Musya'yı Durmadan Aradılar

Musya’yı Durmadan Aradılar

Çalılıkların Arasında

Hayvanat bahçesini ziyaret edenlere ait park alanına doğruda gidip Musya’nın orda olup olmadığına baktılar. Her yere bakmışlardı ama hala Musya’da bir iz yoktu. Musya’nın hayvanat bahçesini terk etmediğini düşünüyorlardı. Miyavlamaya benzer bir ses duyan çalışanlar hemen Aslan kafesinin yakınına doğru ilerlediler. Çalılıkların olduğu yerden gelen miyavlamalar geliyordu. El fenerini orya doğrultan Alice sonunda Musya’yı bulabilmişti.

Çalılıkların Arasında

Çalılıkların Arasında

Musya Tek Başına Değildi

Çalılıkların arasındaki Musya oldukça huzurluydu. En çok şaşırdıkları şey ise, artık Musya yalnız değildi. Göğsünün etrafında gezinen bir şeyler vardı. Musya’ya doğru yaklaşınca gördükleri şey onları oldukça şaşırtmıştı. Musya ile birlikte yatan dört yavru kedi vardı. Ama asıl şaşırtıcı olan bu değildi!

Musya Tek Başına Değildi

Musya Tek Başına Değildi

Büyük Şok

Tüm çalışanlar böyle bir şey ile karşılaşmayı beklemediklerinden dolayı oldukça şok olmuşlardı. Ama asıl şok oldukları şey Musya’nın göğsünde başka bir şeyin olmasıydı. Yavru kirpileri gören çalışan ne diyeceklerini bilememişlerdi. Bu yavruları artık yalnız bırakamazlardı.

Büyük Sürpriz

Büyük Şok

Musya’yı Bir Kutuya Yerleştirdiler

Yavruları ve Musya’yı sarmalamak için hemen bir kutu ve battaniye getirdiler. Bu sayede onu etraftaki hayvanların verebileceği zararlardan koruyabileceklerdi. Alice dikkatle bütün yavruları kutuya yerleştirdi. Onları veterinere götürüp iyi olup olmadıklarından emin olmak istiyorlardı. Ama başka düşünülmesi gereken problemlerde vardı.

Musya’yı Bir Kutuya Yerleştirdiler

Musya’yı Bir Kutuya Yerleştirdiler

Musya’nın Yavruları Oldu

Alice, Musya’yı ve yavrularını veterinere götürdü. Yavruların iyi olduğunu kontrol eden veteriner daha önce hiç böyle bir şeyle karşılaşmadığını söyledi. Teker teker yavruları kontrol eden veteriner, yavru kedileri ve yavru kirpileri birbirinden ayırdı. Sonrasında durumu Alice ile paylaşmak için odadan çıktı.

Musya’nın Yavruları Oldu

Musya’nın Yavruları Oldu

Musya Kirpi Yavrularıyla Birlikte Olmak İstiyordu

Veterinerin dışarı çıkmasından sonra Musya yavrularla baş başa kaldı. Musya o arada yavru kirpileri ayrıldığı kutudan kendi kutusuna geri taşıdı. Tüm yavrularla birlikte olmak istediği çok belliydi. Yavru kirpilerin kendi sütünden içmesine ve ısınması için ona yakın durmasına izin verdi. Alice karşılaştığı bu durumdan çok etkilenmişti.

Musya Kirpi Yavrularıyla Birlikte Olmak İstiyordu

Musya Kirpi Yavrularıyla Birlikte Olmak İstiyordu

Yavru Kirpileri Evlat Edinen Anne

Musya yavru kirpilere kendi yavrusu gibi bakmak istiyordu. Alice gördükleri karşısında şok olmuştu ve ama bunun yinede doğru bir karar olduğunu düşünmüyordu. Yavru kediler, yavru kirpilerden zarar görebilirdi. Onları tekrar ayırmayan çalışan Alice, kirpileri biberonla beslemeye çalışmıştı ama kirpiler biberonla beslenmeyi reddetti.

Yavru Kirpileri Evlat Edinen Anne

Yavru Kirpileri Evlat Edinen Anne

Bir Kez Daha Bir Aradalar

Alice, Musya’nın verdiği karara katılmamasına rağmen onun verdiği karar saygı duymak istedi. Kirpilerin nerden geldiğini çözemeyen Alice, sonunda nasıl yalnız olduklarını anlamıştı. Kirpilerin annesi hayvanat bahçesinde gerçekleşen bir kazada ölmüştü. Çim biçme makinasıyla ilgili bir olay gerçekleşmişti.

Bir Kez Daha Bir Aradalar

Bir Kez Daha Bir Aradalar

Kendi Başlarına

Yavru kirpiler, Musya onları görüp bulana kadar birkaç gün tek başlarına kalmış olmalıydı. Musya onları kendi yavrusu gibi benimsemeden önce bebekler büyük ihtimalle açlıktan ölmek üzereydi. Bunu kendi yavruları doğurmadan önce mi yoksa sonra mı yaptığını kimsenin öğrenebileceği bir durum değildi. Bu garip küçük aileyi başka neler bekliyordu?

Kendi Başlarına

Kendi Başlarına

Yavru Kirpileri Yetiştiren Musya

Musya bu kadar yavru kirpilerle bir arada olmasına rağmen hiç zarar görmemiş inanabiliyor musunuz? Musya yavru kirpileri sanki kendi yavrusu gibi yetiştirdi. Alice, elinden geldiğince onlara yardım etmeye çalışıyordu. Tüm personel, personel odasının dışında yer alan ailenin olabildiğince iyi bir şekilde korunduğundan emin olmaya çalışıyordu. Hikaye internette yayınlanmasından çok kısa sürede yayıldı.

Yavru Kirpileri Yetiştiren Musya

Yavru Kirpileri Yetiştiren Musya

Çalışanlar Söyleyecek Bir Şey Bulamamıştı

Tuhaf ailenin tüm sevimli fotoğrafları,  tüm görenleri şok etmişti. Kedi severler, Musya’nın annelik içgüdüsüyle yaptıkları karşısında şaşkına döndü. Herkes bir kedinin nasılda nazik ve sevecen bir anne olduğunu düşünüyordu. Bir kedinin neler yapabileceğini görmek oldukça güzel değil mi? Bunu yaparak Musya, Alice’in ona bir yıl önce gösterdiği nezaketin aynısını bu minik yavru kirpilere göstermişti.

Çalışanlar Söyleyecek Bir Şey Bulamamıştı

Çalışanlar Söyleyecek Bir Şey Bulamamıştı

Mutlu Bir Aile

Eğer merak ediyorsanız, bebek kirpiler artık yetişkin oldular. Musya hala her geçen gün onlara göz kulak olmaya devam ediyor. İyi olduklarından emin olmak için hayvanat bahçesinin personellerinin  onların yanlarına gidiyorlar. Muhteşem bir hikaye, sizce de öyle değil mi? Açıkçası, minik Musya bir sürü kirpi evlat edindiğinde ne yapacakları konusunda hiçbir fikirleri yoktu!

Mutlu Bir Aile

Mutlu Bir Aile

Kendine Özgü Aile

Daha detaylı araştırıldığında bu hikaye türünün tek örneği olmadığı ortaya çıktı. Rusya’da Rosinka adlı başka bir kedi de kısa süre önce yaptıkları ile oldukça dikkatleri üzerine çekmişti. Fyodor adında bir yavru sincap maymunu evlat edindi. Küçük yaratık, kendi annesi tarafından terk edilmesinden hemen sonra bir hayvanat bahçesi görevlisi tarafından eve götürülmüştü. Neyse ki Rosinka bebeğe kendi yavrusu gibi bakıyordu. Belki de Rusya’daki kedilerin ihtiyaç duyduklarında diğer yavru hayvanlara yardım etmeleri doğal bir davranıştır. Sizce nasıl?

Kendine Özgü Aile

Kendine Özgü Aile

 

 

Reklam