ARAŞTIRMACILAR, ESKİ BİR POLİS KÖPEĞİNİN HAVLADIĞI AĞACA DOĞRU KOŞTU!

Yayinlanma tarihi 03/03/2021
Reklam

Kyle, eski polis köpeği ailesinde doğmuş bir köpektir. Doğumda sadakati çoktan damgalanmıştı. 10 yaşındaki Alman kurdu görevinden emekli oldu ve son günlerini kırsalda geçiriyor. Onu gerçekten çok seven sevgi dolu bir çiftin bakımı altında. Kyle emekli olmasına rağmen polis köpeği olarak günlerini özlüyor, özellikle de kendisiyle olan bağı derinleşen iş ortağı ve en iyi arkadaşı. Kyle, yıllarının çoğunu John’un yardımıyla polis gücüne önemli hizmet sunarak, çok sayıda vakayı çözmeye ve birden fazla kayıp kişiyi bulmaya yardımcı olarak geçirdi. Artık partnerinden uzakta olduğuna göre, onu tekrar görmek için bir plan geliştirmesi gerekiyordu. Ancak bunu nasıl yapabilirdi? Kyle, John’u bir daha görebilir miydi?

ARAŞTIRMACILAR, ESKİ BİR POLİS KÖPEĞİNİN HAVLADIĞI AĞACA DOĞRU KOŞTU!

ARAŞTIRMACILAR, ESKİ BİR POLİS KÖPEĞİNİN HAVLADIĞI AĞACA DOĞRU KOŞTU!

Endişesiz Doğmak

Kader hakkında ne söylediklerini ve her zaman işlerin olması gibi gerçekleştiğini biliyor musunuz? Kyle tek bir amaç için doğdu; ilk gözlerini açtığı anın farkında değildi, ancak daha sonra yolunun yaşamda nerede olacağını öğrendi. Kyle bir Alman kurt ailesinde doğdu; endişesi olmayan mutlu bir yavruydu.

Endişesiz Doğmak

Endişesiz Doğmak

Korumak İçin Doğmuş

Kyle ilk başta bir köpek yavrusu kadar bilgisiz olabilirdi, ama büyüdükçe kaderinin çok daha büyük bir amaç olduğunu biliyordu. Yavaş yavaş ailesini ve çevresini öğrendi. Kyle eski bir polis köpeği ailesinden geldi; annesi emekli, başarılı bir polis köpeğiydi. Kyle, aile geleneğini sürdürmeye hazırdı. Zorlukla yüzleşmeye ve ailesini gururlandırmaya cesaret etti, ancak tüm erkek ve kız kardeşleri polis akademisi eğitimini tamamlamadı.

Korumak İçin Doğmuş

Korumak İçin Doğmuş

Eğitiliyor

Uygun bir polis köpeği olmak için eğitim almak, birçok görevi kapsayan zorlu bir konudur. Kyle, saldırı stratejileri için nispeten fazla masum olan tatlı bir yavru olarak, patlayıcı bir arayış içinde büyüdü. Kyle zeki ve itaatkâr bir köpek olarak büyüdü; ona öğretilenlerin çoğunu çabucak anladı. Onları diğer ortalama köpeklerden daha iyi kılan dürtü ve zekâ ona doğuştan aşılanmıştı.

Eğitiliyor

Eğitiliyor

O Çok Tatlıydı

Kyle agresif olmakta zorlanıyor gibiydi. Bir gün polis köpeği olmasaydı kendini sevimli bir ailede bulacaktı. Şefkatli bir ruhu vardı ve birini incitmeyi düşünemeyecek kadar tatlıydı, bu da onu iş tanımına göre çok yumuşak yapıyordu. Ancak diğer alanlarda mükemmeldi. Harika bir koku alma duyusuna, keskin bir görüşe sahip ve çok hızlı koşuyor. Oldukça hızlıdır! Ondan daha ne istenebilir ki?

O Çok Tatlıydı

O Çok Tatlıydı

Mükemmel Bir Köpek

Kyle’ın mükemmelliği takdir edildi ve tamamen sertifikalı bir polis köpeği olarak ona bir görev verildi. Saldırganlık fakültesinde hala biraz eksik olsa da hızlı bir şekilde üzerinde çalışılabilirdi. Kyle’ın ailesinde polis köpeği akademisine kayıtlı başka yavruları var. Bununla birlikte, altı kardeşinden yalnızca Kyle ve kız kardeşi, sıkı eğitimin üstesinden gelip bir polis köpeği olacak kadar güçlüydü. Kyle ailesinin gururu oldu ama bu daha başlangıçtı.

Mükemmel Bir Köpek

Mükemmel Bir Köpek

Birlikte Mükemmeldiler

Kyle tam güçle polise katılmak için ilerlerken gizli korkuları vardı. Bilinmeyenden korkma, ya başkalarını koruyacak kadar iyi olamama ya da onları koruyamama korkusu. İş gününü ve somurtkan geceyi geçirdi. Bazen her şeyi aydınlatan tek kişiyle tanışırız ve korkularımızı unutmaya başlarız; bu kişi John oldu. Kyle, John’la çalışmak üzere eşleştirildiği anda, onunla o büyük titreşimi anında hissetti. Mükemmel bir eşleşmeydiler!

Birlikte Mükemmeldiler

Birlikte Mükemmeldiler

Güçlü Bağ

Köpek-insan bağlantısına gelince, “aşk” kelimesi çok fazla kullanılıyor. Çok fazla konuşulmayan şey, insanlar ve köpekler arasındaki “bağ” dır. Bir bağ oluştuğunda asla kırılmaz. Genellikle polis köpekleri, çeşitli memurlarla birlikte kurtarma görevlerinde çalışır. Kyle, John dışında herhangi bir memurla iş birliği yapmamaktadır. İlişkileri, onları ayırmakta oldukça zorlanılacak kadar derinlere uzanıyordu. Harika ortak oldukları için, bağlanmaya devam ettiler.

Güçlü Bağ

Güçlü Bağ

Ev Bulmak

Polis köpekleri genellikle doğrudan polis gücüyle bağlantısı olmayan bir aileyle yaşar. Bu, köpeğin diğer normal köpekler gibi sevildiğini ve bir aileye ait olduğunu hissetmesini sağlamak için yapılır. Kyle rastgele bir aileye yerleştirildi; onun için sevimli bir çift seçildi. Bu ilk başta ona tuhaf geldi. Eğitilme şekli sıcaklık, kucaklaşma ve öpücük almamaktı. Ancak sıcaklığa yaslanmaktan kendini alamadı ve sevildiğini hissediyordu.

Ev Bulmak

Ev Bulmak

Yaklaşan Bebek

Çift Kyle’a tüm sevgilerini verdi ve ona ellerinden gelen en iyi şekilde baktı. Çift, ilk çocuklarını beklediği için yakında, ilk kez ebeveyn olacaklarını keşfettiklerinden, birçok aile içi değişikliği olacağını biliyorlardı. Çoğu ebeveyn, köpekleri kıskançlık yaptığından ve bebekleri birbirine düşürmekten şüphelendiği çocuklarının yanında köpek bulundurmayı istemezler. Kyle kadar tatlı bir köpek için bile riske giremezler.

Yaklaşan Bebek

Yaklaşan Bebek

Önemli Bir Karar

Çift duygusal günlerini Kyle’ı sevmek ve ona bakmakla geçirdi. Onu sevmeye başladılar, ancak Kyle’ı başkalarına verme konusundaki kritik kararın değişmesinde ihtimal yoktu. Polise, Kyle’a bir an önce yaşayacak yeni bir yer bulmalarını söylediler. John bu haberi duyduğunda karışık duyguları vardı. Kyle’ın ailesini kaybetmesinden hoşnut değildi, ama John kendinden geçmişti; Kyle’ı kendisi için daha parlak bir notta tutmayı başardı.

Önemli Bir Karar

Önemli Bir Karar

John Tarafından Kabul Edildi

John’un Kyle’ın evlat edinilmesi için kaydolması ve evinde yaşamasına izin vermesi bir saniyeden fazla sürmedi. John aynı akşam işten sonra Kyle’ı eve götürdü. Dairesi, işiyle evli olan ve yalnız yaşayan bekar bir adam gibiydi. Kyle’ın eski eviyle karşılaştırıldığında çok daha küçüktü; John, Kyle ve kendisine sığacak kadar yer yarattı. Her şeyi birlikte yaparak oda arkadaşı olarak yaşamaya başladılar. Bu şekilde ikisi de her gün işten sonra beraber evlerine dönüp dinleniyorlardı.

John Tarafından Kabul Edildi

John Tarafından Kabul Edildi

Vakaları Birlikte Çözme

Kyle, günlük polis hayatının birçok alanında devriye köpekleriyle beraber, şüphelileri bulmaktan memurlarını korumaya ve suçluları bastırmaya kadar polis köpeği eğitimi alırdı. Kyle, her durumda ne yapacağını bildiği bir dizi eğitim almıştı. Başarılı ortak olduklarından, ikiliden birçok durumda yardım etmeleri ve sıklıkla vakaları çözmeleri istendi.

Vakaları Birlikte Çözme

Vakaları Birlikte Çözme

Kayıp Kızı Bulmak

Kyle’ın bazı vakaları çözmesi kolaydı, ama diğer köpekler için o kadar kolay değildi. O ve John, neredeyse iki gündür kayıp olan küçük bir kızı bulmakla görevlendirildiğinde, Kyle en önemli zorluklarından biriyle karşı karşıya kaldı. Herkes Kyle’ın kayıp kızı bulma yeteneğine güveniyordu. Gözlerinde yaşlarla annesi Kyle’ın elini tuttu ve ona “Lütfen küçük kızımı eve getir” dedi.

Kayıp Kızı Bulmak

Kayıp Kızı Bulmak

İzini Takip Etmek

Kyle, kokusunu keşfetmek için kayıp kızların eski giysilerini koklayarak çantayı çözmeye başladı. İyi kokladığından emin olunca, polis teşkilatı Kyle’ın liderliğini takip ederek, onu tam bir arama başlattılar. İzi birkaç mil takip etti ama bir noktada ortadan kayboldu. Farklı bir mahalleye gelmişlerdi ve Kyle yollarının sonunda tüm umutlar kaybolmuş gibiydi.

İzini Takip Etmek

İzini Takip Etmek

Güvenlik Aranıyor

İçgüdü, kontrolü ele aldı ve polis alanı doğru bir şekilde aranmaya başladı. Kızın ailesi evleri çabucak tanıdı. Annenin kız kardeşinin yaşadığı yer orasıydı. Kyle eve yaklaşır yaklaşmaz kızın kokusunu yeniden aldı. Kayıp kızın, ebeveynleri her zamanki tartışmalarına başlarken kaçtığı keşfedildi. Teyzesinin evine sığındı ve onu odasına saklamış olan kuzenine bağırdı. Ebeveynler ilişkileri üzerinde çalışmaya söz verdi.

Güvenlik Aranıyor

Güvenlik Aranıyor

İşinde Mükemmel

Deneyim, en iyi öğretmendir derler. Kyle’ın deneyimi, yıllarca süren sıkı çalışmalarda kişisel olarak deneyimlediği bir şeydi. Ayrıca, koruma ortağı John gibi polisle geçirdiği süre boyunca zor zamanlarda daha iyi hale geldi. Bir iş ortağından çok, onu sevmeye başlamıştı. En iyi arkadaşıydı. Kyle bazen John’u kurtarmak için hayatını tehlikeye atıyordu.

İşinde Mükemmel

İşinde Mükemmel

Ona Ücret Alıyordu

Kötü niyetli kişilerin ikili ile yüzleşeceği bir görev vardı. John’a bir silah doğrultulduğunda bile Kyle, mermiyi biraz ıskalayarak onu yoldan itti. Neyse ki, kötü adamlar parmaklıkların arkasına yerleştirildiğinden, ikisi de iş sırasında ciddi şekilde yaralanmadı. Yine de, tüm bu sıkı çalışma Kyle’a zarar vermeye başlamıştı.

Ona Ücret Alıyordu

Ona Ücret Alıyordu

Emeklilik

Kyle, ülkesine hizmet eden yoğun bir kariyere sahipti. Elinden geldiğince çok insanı kurtardı ve ortağı iyi bir koruyucuydu. Kyle, 8 yaşında hizmetten emekli oldu. Son birkaç yılını gayretli çalışması için huzur içinde geçirmesine izin verildi ve onurlandırıldı. O anın geleceğini biliyordu John, ama bu kadar erken olacağına inanamıyordu.

Emeklilik

Emeklilik

Veda Vakti

Arkadaşıyla birlikte çalışarak, onu her zaman yanında koruyarak sekiz harika yıl geçirdi. John, Kyle’ın onu bir kurşun kaleden kurtardığı zamanı ya da sadece kendisi için cesurca bir gangster çetesini bağladığı zamanı unutmazdı. Bir sürü anı birlikte paylaştılar. Veda etmek zor olsa da, John bunun yapılacak doğru şey olduğunu biliyordu. John, son yaz tatilini Kyle ile düşünceli bir şekilde geçirdiğinden emin oldu. Onu pikniğe götürerek onun için bir parti verdi.

Veda Vakti

Veda Vakti

Evlat Edinildi

Kyle evlatlık verilmişti ve çok sevimli bir köpek olduğu için çocukları yakında taşınmaya neredeyse hazır olan sevimli bir çift onu evlat edindi. İlk bakışta, Kyle’ın yeni sahipleri Smith’s ona âşık oldu ve ellerinden geldiğince onu şımarttı. Tek sorun, evin geniş olmamasıydı. Bu nedenle, her zaman enerjik olan Kyle, muhtemelen ihtiyaç duyduğu tüm egzersizi alamadı.

Evlat Edinildi

Evlat Edinildi

Yaşanacak Yeni Bir Yer

Asla John gibi bir arkadaş bulamayacağını düşündü, bu doğru, ancak Smith’s ile bir aile ve bir ev buldu. Kyle bir yıldır bu yeni aileyle yaşıyordu. Neyse ki, çiftin oğlu evden çıktığında, sınırlı yer sorunu hızla çözüldü ve artık şehir merkezinde ve çevresinde olmaları gerekmiyordu. Daha sonra yaşayacakları yeni bir yer aramaya başladılar.

Yaşanacak Yeni Bir Yer

Yaşanacak Yeni Bir Yer

Evleri Kontrol Etmek

Yeni bir binayı kontrol ettiklerinde, Thomas Smith ve eşi Jane her zaman Kyle’ı yanlarına aldılar. Kararlarına Kyle’ı dahil etmek istediler ve içgüdülerine de güvendiler. Smith ailesi, Kyle’a o yere ve çoğunlukla çevreye nasıl tepki vereceğini merak edecek kadar önemsiyorlardı. En önemlisi, sevimli Kyle için en iyi yeri bulmaya çabalıyorlardı.

Evleri Kontrol Etmek

Evleri Kontrol Etmek

Kırsalda Kalmak

Sonunda çift, şehirden uzakta, kırsal kesimde hoş, geniş eski bir eve karar verdi. O evi koruma kararı onlarınkinden çok Kyle’ın verdiği bir karardı. Onlar için ve çoğunlukla Kyle için, yeni evleri mükemmeldi, çünkü evde etrafta koşmak ve egzersiz yapmak için bolca yer vardı. Ayrıca yakınlarda açık hava manzarasını keşfetmek için düzinelerce yer vardır. Smith ailesi, tepelerin, yeşil otlakların ve okyanusun en iyi manzarasına sahipti.

Kırsalda Kalmak

Kırsalda Kalmak

Çoklu Uzun Yürüyüşler

Yürümeyi neden sevmezsin? Bedava. Yapması kolaydır ve eklemlerde kolaydır. Ve yürümenin sizler için doğru olduğuna şüphe yok. Thomas ve Jane günde birkaç kez uzun yürüyüşlere çıkmaya başladılar ve Kyle her saniyesini seviyor gibiydi. Bacağını ve karın kaslarını güçlendirir. Aile, ormanları ve küçük köyleri ziyaret etti ve hatta diğer köpek sahipleriyle dolaşmakla ilgilenen arkadaşlar edindi.

Çoklu Uzun Yürüyüşler

Çoklu Uzun Yürüyüşler

Reklam