Pokarmy, których na pewno nie trzyma się w lodówce

Opublikowano 10/06/2020
Reklama

Można śmiało powiedzieć, że ludzie, którzy robią zakupy i starają się kupić artykuły spożywcze aby wykorzystać je również później, chcieliby, aby produkty te były trwałe. Dlatego robimy to, co naszym zdaniem jest najlepsze, aby zapobiec zepsuciu niektórych produktów spożywczych, czyli wkładamy określone produkty do lodówki. W ten sposób myśłimy, że pomagamy im dłużej „przeżyć”. Ironią losu jest to, że trzymanie poniższych produktów w lodówce w rzeczywistości działa odwrotnie. Przyspieszamy tylko ich gnicie i psujemy jego smak, a wszystko to prowadzi do wyrzucenia niezjedzonego produktu do kosza.

Jabłka

Problem z jabłkami polega na tym, że i tak przechowują się już około 1-2 tygodni, gdy znajdują się w temperaturze pokojowej. Enzymy zawarte w owocach stają się bardziej aktywne, gdy są przechowywane w temperaturze pokojowej. Dlatego jabłka są tak odżywcze. Pamiętaj jednak, że słodkie owoce takie jakie jak śliwka dojrzewają szybciej ze względu na pewien gaz wydzielany przez jabłka. Dlatego najlepiej oddzielić inne owoce od jabłek. Jeśli masz kosz wypełnionegy jabłkami, najlepiej nie przechowywać ich w lodówce.

Zrzut Ekranu 2020 09 21 O 13.53.19

Jabłka

Awokado

Jeśli masz niedojrzałe awokado, powinieneś dwa razy pomyśleć o włożeniu go do lodówki – chyba że chcesz, aby dojrzewały jeszcze wolniej, w tempie ślimaka. Zamiast tego powinieneś umieścić je na chłodnej i suchej powierzchni, takiej jak blat albo owinąc je w gazetę i zostawić w temperaturze pokojowej. Awokado są bardzo dobrym źródłem zdrowych tłuszczów. Są idealne w zdrowej zbilansowanej diecie a przy tym niezwykle dobre i łatwe do przygotowania.

Zrzut Ekranu 2020 09 21 O 13.53.53

Awokado

Banany

Kiedy banany nie znajdują się w lodówce, lepiej zatrzymują składniki odżywcze. Niskie temperatury spowalniają proces dojrzewania. Ponadto ciemność i wilgoć w lodówce spowodują tylko gnicie tych owoców. Najlepszym miejscem do ich przechowywania jest blat kuchenny. Co chyba jest najprostsze. Bannay są świetnym dodatkiem do porannej owsianki czy koktajlu. Są zdrowe i dodają mnóstwo energii. Warto jest mieć w domu te owoce gdyż mogą być również świetnym sposobem na szybką przekąskę.

Zrzut Ekranu 2020 09 21 O 13.54.08

Banany

Bazylia

Wszyscy powinni pamiętajać – twoja bazylia nie powinna znajdować się w lodówce! Zamiast tego umieść zioło w filiżance ze słodką wodą i postaw w temperaturze pokojowej. Jeśli potrzebujesz przechowywać bazylię znacznie dłużej – najpierw ją zblanszuj, a następnie zamroź. Bazylia jest jak wszyscy wiemy świetnym dodatkiem do dań z kuchni włoskiej. Wzbogaca aromat każdego makaronu i świetnie nadaje się do wszelkich dań z mozarellą. Jest niezastąpionym ziołem w kuchni!

Zrzut Ekranu 2020 09 21 O 13.58.00

Bazylia

Chleb

Kto nie kocha chleba? Chleb z masłem lub oliwą to chyba najlepsza rzecz na świecie. Ale pamiętaj – absolutnie nic nie wysusza chleba bardziej niż pozostawienie go w lodówce. Chleb ma tendencję do starzenia się, krzepnięcia i zostaje prawie bez smaku z powodu zimnej temperatury, która jest w lodówce. Jeśli jednak mówimy o kanapce, to już wtedy pieczywo zdecydowanie powinno znaleść się w lodówce. To jedyny wyjątek. Jeszcze zależy z czym jest kanapka.

Zrzut Ekranu 2020 09 21 O 14.04.10

Chleb

Marchew

Co jest doktorku? Czy wiedziałeś, aby nie zostawiać marchwi w lodówce, ponieważ zgniją i napełnią się wodą w ciągu zaledwie kilku dni? To nasza naprawdę przydatna wskazówka! Zamiast tego marchewki należy trzymać z dala od światła słonecznego i w miejscu, które jest idealnie o niewielkiej wilgotności, czyli w suchym i ciemnym miejscu. Marchewki są świetnym źródłem wittamin i poprawiają wygląd skóry, zatem warto je mieć w domu i na przykład podgryzać między posiłkami.

Zrzut Ekranu 2020 09 21 O 14.07.31

Marchew

Płatki śniadaniowe

Wszyscy kochamy jeść płatki śniadaniowe. A już najbardziej dzieci. Nie ma nic milzego niż takie śniadanie. Ale pamiętaj – nie ma po co umieszczać płatków w lodówce, aby były świeże! Niska temperatura i wilgoć w lodówce mogą tylko sprawić, że płatki zbożowe będą mniej chrupiące, a ten artykuł spożywczy straci swoją chrupką teksturę, którą właśnie tak kochamy. Nie wiemy jak ty, ale my na pewno nie chcemy takich płatków.

Zrzut Ekranu 2020 09 21 O 14.11.36

Płatki śniadaniowe

Czekolada

Czekoladoholicy łączcie się! Wiemy, że większość z nas wrzuciła naszą czekoladę do lodówki, aby się nie rozpuściła i pozostała bardziej „stała”. Chodzi jednak o to, że jeśli to zrobisz czekolada traci wtedy swój smak. (Czy to nie szokujące ?!) Czekoladę należy wkładać do lodówki tylko wtedy, gdy jest jakaś szalona fala upałów i zamieni się ona w płyn. Nie rób tego jednak na dłużej niż kilka godzin. No chyba, że upały utrzymują się przez cały czas…

Zrzut Ekranu 2020 09 21 O 14.15.00

Czekolada

Owoce cytrusowe

Wszystkie rodzaje owoców cytrusowych potrzebują naturalnych temperatur pokojowych, aby mogły spokojnie sobie dojrzeć. Jeśli włożysz je do lodówki, proces ten zostanie poważnie zrujnowany. Co więcej, owoce cytrusowe tracą swój aromat. A nikt przecież tego nie chce. Owoce cytrusowe są świetnym źródłem witaminy c i warto pić soki wyciskane z tych owoców. Świetnie jest też dodać plasterek cytryny rano do wody i jest to dobry sposób na oczyszczenie organizmu.

Zrzut Ekranu 2020 09 21 O 14.18.23

Owoce cytrusowe

Kawa

Och, kawa. Kto jej nie kocha? Kawa jest najlepszym porannym napojem. Jeśli jesteś czekoladoholikiem, prawdopodobnie jesteś również uzależniony od kawy. Jeśli masz kawę ziarnistą lub mieloną, musisz je przechowywać w chłodnym, suchym i ciemnym miejscu, aby zachować jej smak i świeżość. Jeśli chcesz przechowywać kawę w lodówce, lepiej umieść ją w hermetycznym pojemniku. Kawa jest też super jeśli chcesz zrobić sobie peeling. Wystarczy wetrzeć ją w całe ciało i masować.

Zrzut Ekranu 2020 09 21 O 14.29.46

Kawa

Ogórek

Najlepszym sposobem na cieszenie się ogórkami jest pozostawienie ich w temperaturze pokojowej. Kiedy chcesz zostawić warzywo, lodówka powinna być ostatnim miejscem, które rozważasz. Jeśli ogórki trafią do lodówki, najprawdopodobniej zobaczysz, że ich skóra jest potem uszkodzona. Wynika to z niskiej temperatury, która przyspiesza gnicie skóry warzywka. Dlatego ogórki przechowuj w chłodnym i suchym miejscu w temperaturze pokojowej. Ogórki są poza warzywem dobrym dodatkiem do wody mineralnej i mogą być świetną maseczką na oczy.

Zrzut Ekranu 2020 09 21 O 14.47.45

Ogórek

Jajka

Większość ludzi tak naprawdę nie myśli o tym, czy powinni włożyć jajka do lodówki, czy nie. Zwykle ludzie po prostu to robią. Jednak niedawno opublikowane badanie wykazały że nie ma znaczenia, czy przechowujesz jajka w lodówce, czy też nie. Jajką są doskonałym źródłem białka i świetnie nadają się na diecie. Jaja jako bogate źródło substancji odżywczych są podstawą wielu potraw. W Polsce najczęściej spożywa się jaja kurze, a także kacze, gęsie, przepiórcze i indycze.

Zrzut Ekranu 2020 09 21 O 15.00.04

Jajka

Mąka

Możesz przechowywać mąkę w dowolnym miejscu, ponieważ tak naprawdę nie ma to żadnego znaczenia. Upewnij się jednak, że używasz hermetycznego pojemnika, aby mąka pozostała sucha. Jest to produkt powstały w wyniku silnego rozdrobnienia ziarna zbóż lub np. orzechów, cechujący się drobną granulacją i sypką konsystencją. W zależności od rodzaju zboża, z którego ją otrzymano, może być zastosowana do różnych celów – spożywczych, paszowych lub przemysłowych. Mąki są zdrowsze i mniej zdrowe.

Zrzut Ekranu 2020 09 21 O 15.12.41

Mąka

Owoce takie jak morele, kiwi, brzoskwinie i mango

Jeśli umieścisz je w lodówce owoce, takie jak mango, kiwi, brzoskwinie i morele, spowolnisz ich dojrzewanie. W ten sposób szybciej stracą składniki odżywcze i smak. Zamiast tego powinieneś trzymać je na blacie lub w innym miejscu, które jest chłodne i suche. Takie owoce są świetnym dodatkiem do sałatek zarówno owocowych jak i warzywnych. Warto jeść dużo owoców i warzyw ponieważ mają bardzo dużo witamin.

Zrzut Ekranu 2020 09 21 O 15.16.27

Owoce takie jak morele, kiwi, brzoskwinie i mango

Czosnek

Na pewno już to załapałeś? Nigdy nie zostawiaj czosnku w lodówce. Jeśli to zrobisz, czosnek stanie się tylko gumowaty, spleśniały i wykiełkuje. Kiedy spojrzysz na czosnek, który zostawiłeś w lodówce, będzie wyglądał zupełnie normalnie, dopóki go nie rozetniesz. Zaufaj nam, kiedy mówimy, że jest to coś, czego nie chcesz widzieć ani wąchać. Czosnek jest bardzo potrzebny do w zasadzie każdej potrawy i wzbogaca jej smak i aromat. Czosnek ponadto jest bardzo zdrowy.

Zrzut Ekranu 2020 09 21 O 15.28.42

Czosnek

Miód

Jest powód, dla którego miód znajduje się na tej liście. Nawet jeśli wydaje się to oczywiste, że znajduję się na tej liście. Miód to środek spożywczy, który jest naturalnie zakonserwowany, więc jeśli zostawisz go w lodówce, w rzeczywistości przyspieszasz proces naturalnej krystalizacji cukru w ​​miodzie. To da ci tylko miód podobny do ciasta, którego nikt nie chce. Miód jest świetnym dodatkiem do owsianek i do herbaty szczególnie kiedy jesteś chory.

Zrzut Ekranu 2020 09 21 O 16.03.24

Miód

Ostry sos i tabasco

Kiedy mówimy o ostrym sosie (jakiegokolwiek rodzaju) i tabasco, nie można zapominać, że oba mają dość długi okres przydatności do spożycia. Konkretnie – ostry sos może być nawet dobry do trzech lat, a Tabasco do pięciu lat. Jeśli chodzi o ostry sos, wystarczy upewnić się, że jego podstawą jest ocet i nie zawiera on owoców ani warzyw – ponieważ chociaż jego kolor może się zmienić, nie oznacza to, że ostry sos się zepsuł. Jeśli chodzi o Tabasco, upewnij się, że nie wystawiasz go na bezpośrednie działanie promieni słonecznych i umieść go w chłodnym miejscu. Nawet po otwarciu Tabasco nie ma potrzeby przechowywania go w lodówce.

Zrzut Ekranu 2020 09 21 O 15.47.34

Ostry sos i tabasco

Dżem

Ze względu na to, że do dżemu dodaje się mnóstwo konserwantów (nawet z przesadą) lepiej nie trzymać go w lodówce. Nawet jeśli słoik został otwarty, nie wkładaj go do lodówki! Nawet jeśli do słoika może dostać się trochę wody, smak nie ulegnie zmianie, a dżem się nie zepsuje. Ponadto (i to jest naprawdę ważne), kiedy wyjmujesz dżem, zawsze upewnij się, że nie pomieszano z nim żadnych innych potraw; dżem krzyżujący się z innymi potrawami może sprawić, że smak stanie się zły.

Zrzut Ekranu 2020 09 21 O 15.50.23

Dżem

Keczup

Keczup jest już zrobiony z wystarczającą ilością konserwantów, aby zachować jakość i świeżość nawet po otwarciu butelki, więc nie musisz w ogóle przechowywać w lodówce. Niektórzy bardzo kochają keczup i bardzo często dodają go do różnych potraw. Wielu ludzi nawet nie wyobraża sobie życia bez tej przyprawy. Keczup jest świetnym dodatkiem do parówek i wielu innych potraw. Warto kupować taki który nie ma wielkiej ilości cukru. Zwracaj na to uwagę.

Zrzut Ekranu 2020 09 21 O 15.52.36

Keczup

Melony

Melonów nie trzeba przechowywać w lodówce! Jeśli zostawisz je w temperaturze pokojowej, utrzymają poziom naturalnego przeciwutleniacza. Jeśli jednak melony są pokrojone, należy je przechowywać w lodówce, ale wtedy przykryć je folią. Co ciekawe melon jest gatunkiem ogórka z jadalnym owocem należący do rodziny jednorocznych roślin dyniowatych. Rośnie dziko w Afryce, na dużych obszarach Azji o klimacie tropikalnym i umiarkowanym, w Australii i na niektórych wyspach Pacyfiku. Jest uprawiany w wielu krajach na całym świecie.

Zrzut Ekranu 2020 09 21 O 15.59.46

Melony

Oliwa z oliwek

Prawdopodobnie nigdy się nad tym nie zastanawiałeś, ale przechowywanie oliwy w lodówce nie jest czymś, co powinieneś robić. Chyba że chcesz mieć masło. Chłód w lodówce spowoduje tylko twardość i skondensowanie oliwy z oliwek. Zamiast tego należy przechowywać ją w ciemnym i chłodnym miejscu. Oliwa jest składnkiem potrzebnym w zasadzie w każdej potrawie. Dobra oliwa dodaje wspaniałego smaku nawet najprostszym potrawom, takim jak chleb. A przy tym jest zdrowa.

Zrzut Ekranu 2020 09 21 O 16.03.24

Oliwa z oliwek

Cebule

Podobnie jak czosnek, gdy zostawisz cebulę w lodówce, tylko spleśnieje! Jeśli w Twoim domu jest trochę nieobranej cebuli, pamiętaj, aby zostawić ją w ciemnym i suchym miejscu, ponieważ potrzebuje powietrza (ale nie zimnego powietrza z lodówki), aby zachować świeżość przez długi czas. Jeśli masz obraną cebulę, umieść ją w przykrytym pojemniku i przechowuj w lodówce. Cebula jest potrzebnym dodatkiem w wielu potrawach a przy tym jest zdrowa i pomaga walczyć z przeziębieniem.

Zrzut Ekranu 2020 09 21 O 16.06.03

Cebule

Gruszki

Oto, o czym musisz pamiętać w przypadku gruszek – NIE dojrzewają, gdy są na drzewie. Oznacza to, że gdyby były w temperaturze pokojowej, gdy je kupiłeś, prawdopodobnie dojrzewają powoli. W ten sposób można uzyskać ten niesamowity smak gruszki. Jeśli kupowane gruszki nie są dojrzałe, nie wolno ich przechowywać w lodówce. Zimno tylko utrudni proces dojrzewania. Powoduje również, że gruszki tracą świeżość. Gdy dojrzeją gruszki można włożyć do lodówki, aby posłużyły ci dłużej.

Zrzut Ekranu 2020 09 21 O 16.08.47

Gruszki

Papryka

Absolutną nieprawdą jest, że jeśli trzymasz paprykę w lodówce, to ją to zakonserwuje. Po włożeniu do lodówki papryki stają się bardziej matowe, dlatego należy je umieścić w chłodnym i suchym miejscu. To samo dotyczy papryczek chili. Papryki to rodzaj roślin należących do rodziny psiankowatych. Przedstawiciele rodzaju pochodzą z Ameryki Południowej i Centralnej, obecnie rozpowszechnione na całym świecie. Papryki można przygotowywać na wiele sposobów, są też zdrowym dodatkiem do kanapek.

Zrzut Ekranu 2020 09 21 O 16.15.05

Papryka

Ogórki konserwowe

Tak! Istnieje możliwość pozostawienia pikli poza lodówką. Dodaje się do nich mnóstwo konserwantów, więc nawet jeśli pikle pozostają na zewnątrz nawet przez trzy lata, nie ma to już żadnego znaczenia. Żaden zapach nie będzie się już na nich rozwijał ani nie będą się psuć, więc możesz oszczędzać miejsce w lodówce. Odłóż spokojnie pikle na półkę! Pikle są cudownym dodatkiem i są niezwykle zdrowe. Warto je rowniez jeść jako przekąske.

Zrzut Ekranu 2020 09 21 O 16.18.17

Ogórki konserwowe

Reklama