Bu Ünlüler Finansal Sorunlarla Karşılaştıktan Sonra Artık Eski Abartılı Hayatları Olamaz

Yayinlanma tarihi 02/01/2021
Reklam

Ünlüler hakkında konuştuğumuzda, anında sadece hayal edemeyeceğimiz zenginliklere sahip olduklarını düşünüyoruz. Birçoğu, çalıştıkları alanlarda da kendilerine bir isim yaptıktan sonra sadece ünlü olmakla kalmayıp zengin de oldular. Ancak gerçek şu ki bazı ünlüler sonsuza kadar bu ekonomik durumlarını koruyamıyorlar. Ya gerçekten korkunç mali kararlar almış olabilirler ya da sahip oldukları tüm paralarını en saçma şeylere harcamış olabilirler. En sevdiğiniz yıldızların artık lüks bir yaşam sürdüremeyeceğini duyduğunuzda şok olacaksınız!

Bu Ünlüler Finansal Sorunlarla Karşılaştıktan Sonra Artık Eski Abartılı Hayatları Olamaz

Bu Ünlüler Finansal Sorunlarla Karşılaştıktan Sonra Artık Eski Abartılı Hayatları Olamaz

Nicolas Cage

Nicolas Cage’in tüm yeni filmlerde başrol oynadığı o dönemi hatırlıyor musunuz? Yine de, Ulusal Hazine yıldızı, servetini bir Gulfstream jeti, özel bir ada ve egzotik hayvanlar satın almak için kullandı. Gereksiz harcamaları onu maalesef bu duruma sürükledi. Bir zamanlar IRS’ye 14 milyon dolarlık vergi borcu vardı. Üstelik, eski karısı ona 2009 yılında 13 milyon dolarlık bir dava açtı. Bir emlak şirketinin aynı yıl kredilerini geri ödemediğinden dolayı şirket ona dava açtı.

Nicolas Cage

Nicolas Cage

Lisa Marie Presley

Muhtemelen Lisa Marie Presley’in, King of Rock and Roll’un tek çocuğu olması sayesinde çok lüks bir hayat yaşadığını düşünüyorsunuz. Bu bir zamanlar doğruydu. Ancak boşanma belgeleri Şubat 2018’e kadar olan borcunun 16.7 milyon dolar olduğunu ortaya çıkardı. Ödenmemiş mortgage borcu ve kredi kartı faturaları yüzünden bu borç git gide bu kadar büyümüştü. Ayrıca, mali durumu hakkında hata yaptığını düşünerek finans doktoruna dava açtı. Ona karşı 100 milyon dolarlık inanılmaz yüksek bir meblağda bir dava açtı.

Lisa Marie Presley

Lisa Marie Presley

Tyga

Geçtiğimiz birkaç yıl içinde, bu rapçi hem finansal hem de yasal olarak zor süreçlerden geçti. 2012 yılında, Tyga’ya müzik videosunda rol alan üç kadın tarafından kendisine dava açtı. Çıplak bir sahneyi düzenleyeceğine söz vermesine rağmen, bu bölüm kesilmedi. Bundan bir yıl sonra, Los Angeles’ta bir kuyumcuya 185.000 dolar borcu vardı. 2015 ve 2016’da kira ödeyemediği ve aynı zamanda bir mülke zarar verdiği için işler onun için daha da kötüye gitti. 2016 yılında ise lüks arabalarına el konuldu.

Tyga

Tyga

Alexis Bellino

Orange Country’nin Gerçek Ev Kadınları’ndan Alexis Bellino’nun lüks yaşamını hepimiz gördük. Artık böyle bir şekilde yaşamadığı ortaya çıktı. Televizyonun tanınan kişilerinden, mali durumuyla ilgili yıllardır zor bir dönemden geçiyor. 2010 yılında, o ve Jim Bellino, 4,6 milyon dolar değerindeki malikanelerinin ipotek borcunu ödeyemediler. Daha da kötüsü, emlak şirketinin o yıl iflas başvurusunda bulunmasıydı. Bu yaşananlardan sonra ayrıldılar, bu da onun için işleri daha iyi hale getirdi. Sonuçta, 16.000 $ değerinde eş desteği ve nafaka alıyor.

Alexis Bellino

Alexis Bellino

Lauryn Hill

Bu yetenekli kadın, 90’lı yılların sonları ve 2000’lerin R&B ve hip-hop sahnesinin kraliçesi için en iyi yarışmacılardan biriydi. Ancak, 2005’ten 2007’ye kadar vergilerini düzgün bir şekilde ödeyemediği için kendisini maddi bir karmaşanın içinde buldu. Bunu yapmamayı seçmişti çünkü “manipülasyon” ve “düşman ortamının” onun yaratıcılığını etkilediğini iddia etti. Ne yazık ki, bu durum yüzünden üç ay hapis yattı. Sadece bu değil, aynı zamanda IRS’ye 554.000 dolar vermesi emredildi.

Lauryn Hill

Lauryn Hill

Rupert Grint

Rupert Grint’in olmadan Harry Potter’ın nasıl olacağını hayal edebiliyor musunuz? Film serisi sona erdiğinde, oyuncu yeni roller almakta zorlandı. Daha da kötüsü, 2016 yılında muhasebe ile ilgili bazı sorunlar yaşadıktan sonra IRS’ye 1 milyon dolardan fazla ödeme yapmak zorunda kaldı. Bu talimata itiraz etmesine rağmen talebi sonunda reddedildi.

Rupert Grint

Rupert Grint

Chris Tucker

Aktörü en çok Friday, The Fifth Element ve Rush Hour filmleri gibi 2000’lerin gişe rekorları kıran filmlerinde başrol oynamasıyla tanıyoruz. Chris Tucker’ın en çok kazanan Hollywood oyuncusu olduğu bir dönem vardı. Ne yazık ki IRS, 2014 yılında 14 milyon dolarlık vergileri geri ödemesi gerektiğini söyledi. Hapishaneye gitmek zorunda kalmadığından kendisini rahatlamış hissetti. Yine de son filminin 2016’da olduğunu bildiğimizden dolayı hala lüks bir hayat sürdüğüne dair şüphelerimiz var.

Chris Tucker

Chris Tucker

Bow Wow

2000’li yılların rapini seven herkes Lil ‘Bow Wow’u tanıyacaktır. Kızı Shad Gregory Moss doğdu, maddi durumu da popülaritesi de zamanla düştü. 2012’de kızının annesine ayda 3.000 dolar ödemek zorunda kaldı, ancak sadece 1.500 dolarının olduğunu iddia etti. Bu durum yeterince kötü olması yetmezmiş gibi bu onun son kez haberlere başlık olması değildi. Rapçi 2017’de özel bir jetin fotoğrafını paylaştı, ancak bunun yerine ticari bir uçuş yaptığı ortaya çıktı.

Bow Wow

Bow Wow

Drake Bell

Muhtemelen Drake ve Josh adlı bir diziyi hatırlarsınız. Buna rağmen, muhtemelen Drake Bell hakkında bir süredir pek bir şey duymadınız. Eskilerin çocuk yıldızı, gösteri bittiğinde müzik kariyerine yönelmeyi tercih etti. Ne yazık ki, bu sektörde büyük bir başarısı olmadı. 2014 yılına gelindiğinde, 2007’de satın aldığı evin ödemelerini yapamamaya başladı. Bu yüzden evine haciz geldi.

Drake Bell

Drake Bell

Courtney Love

Yıllar içerisinde, Courtney Love bir kereden fazla vergi sorunu ile yüz yüze geldi. 2012’de IRS’ye yüz binlerce dolar ödemek zorunda kaldı. Üstelik hukuk müşavirine 27 milyon dolar ödedi. Kulağa büyük miktarda para gibi gelebilir ama rahmetli eşi Kurt Cobain’in ona çok fazla para bıraktığını unutmayalım. Harcamalarını kısmak zorunda kalsa da, muhtemelen ne olursa olsun en iyisini yapmayı bırakmayacaktır.

Courtney Love

Courtney Love

Toni Braxton

Bir kişinin sırf Grammy’si olduğu için finansal olarak hiçbir sorun yaşamadığını düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Toni Braxton’ın, albüm satışlarının milyonlarca dolara ulaşmasına rağmen telif hakkı olarak yalnızca 2.000 dolar aldığı iddia ediyor. 2010 yılında ve ardından 2013’te iflas ilan etti. O ve kız kardeşleri bir realite şovunda çıkmaya başladıklarında, bir bütçeleri olduğunu ve buna göre yaşayıp harcamalarını takip etmek durumunda kaldığını itiraf etti.

Toni Braxton

Toni Braxton

Kim Basinger

Pek çok insan Kim Basinger’ı güzelliği, oyunculuk becerileri ve Alec Baldwin’le olan önceki evliliği sayesinde tanıyor. Ne yazık ki, maddi açıdan işler onun için her zaman kolay olmadı. Geçmişte turizm sektörüne odaklanmak istemişti, bu yüzden bir Gürcü kasabası satın almıştı. Ne yazık ki, bir anda filmden çekilince ve kasabanın bir kısmını sattı. 20 milyon dolar olan serveti yalnızca bir milyon dolara düşmüştü. 1983’te iflas başvurusunda bulundu.

Kim Basinger

Kim Basinger

Brendan Fraser

Brendan Fraser’ın Hollywood’daki hemen hemen her aksiyon filminde görünmesinden bu yana bir süre geçti. 2007 yılında eşi ile boşandığında kariyeri de yokuş aşağı gitmeye başladı. Bu, maddi sıkıntılarının ilk defa ortaya çıktığı zamandı. 2013 yılında, 900.000 $ olarak belirlenen yıllık eş ödemelerini düşürmek amacıyla mahkemeye dilekçe vermesi gereken bir noktaya geldi, çünkü geliri bunu karşılamayı imkansız hale getirdi.

Brendan Fraser

Brendan Fraser

Mike Tyson

Bu sporcu şimdiki değeri 3 milyon dolar. Hala çok parası olmasına rağmen, eski net değerinin 400 milyon dolardı. Bunun çoğunu lüks partilere, altın banyolara, evcil kaplanlara ve yüksek profilli bir boşanmaya harcadı. Bunun dışında avukatlara, IRS’ye ve borcu olduğu kişilere çok para vermek zorunda kaldı. Şimdi ayakta kalmaya çalışıyor, bu da maalesef ki sahip olduğu lüks şeylerin çoğundan vazgeçmek anlamına geliyor.

Mike Tyson

Mike Tyson

Pamela Anderson

Zengin ve ünlü olmanıza rağmen hala vergilerinizi ödemeye devam etmelisiniz! Pamela Anderson, yüzbinlerce vergi borcunun olduğu ortaya çıktıktan sonra hayat onun için daha da zorlaştı. Başına gelen her şeye rağmen aynı yaşam tarzını yaşamaya devam etti. Adına çok parası olduğunu düşünseniz bile, net değeri 8 milyon dolardan 15 milyon dolar arasında bir yerde olduğu söyleniyor.

Pamela Anderson

Pamela Anderson

Abby Lee Miller

Abby Lee Miller’dan daha ünlü bir dans öğretmeni var mı? En çok Dance Moms’daki çalışmaları ile tanınıyor, ancak son yasal sorunları da medyaya da yansımıştı. Ünlü dansçı, iflas başvurusunda bulunurken 775.000 $ ‘lık birikimini saklarken yakalandı. Lenfoma teşhisi konulana hapis cezası çekmek zorunda kaldı. Net değeri 2 milyon dolar olan Dance Moms’un sekizinci sezonunda geri dönüş yapmaya çalıştı.

Abby Lee Miller

Abby Lee Miller

LeAnn Rimes

LeAnn Rimes’ın müzik endüstrisinde yer ettiği bir zaman vardı, ancak işleri zamanla azaldı. Ama bu durum lüks içinde yaşamayı bıraktığı anlamına gelmiyor. Sorun şu ki artık eskisi kadar para kazanmıyor. Kocası Eddie Cibrian’ın oyuncu olarak çok para kazanmıyor. Neyse ki onun için hala Hallmark filmlerinden ve Noel müzikleri sayesinde telif hakkı alıyor.

LeAnn Rimes

LeAnn Rimes

Jon ve Kate Gosselin

Jon ve Kate Plus 8’i hatırlıyor musunuz? Bu realite şov TV çifti, Jon’un dadı ile ilişkisi olduğunu iddia edilmesinin ardından ayrıldı. Televizyon şovu daha sonra iptal edildi ve çift boşandı. Her bölüm için 75.000 dolardan fazla kazanıyorlardı, ama büyük aileyi geçindirmek için çok az bir miktar olmalıydı.

Jon And Kate Gosselin

Jon ve Kate Gosselin

Willie Nelson

Willie Nelson’ı tanımak için büyük bir country müzik hayranı olmanıza bile gerek yok. 1956’dan beri müzik endüstrisinin içinde olduğu için bir servet kazandığını düşünüyor olabilirsiniz. IRS’ye 16,7 milyon dolar vergi ödemek zorunda kaldığında işler sarpa sarmıştı. Avukatı ve “The IRS Tapes: Who’ll Buy My Memories” adlı albüm sayesinde üstündeki tüm borçtan kurtuldu. Buna rağmen hayatı o zamandan beri hiç eskisi gibi olmadı.

Willie Nelson

Willie Nelson

Cyndi Lauper

80’li yıllarda Cyndi Lauper’dan daha popüler bir müzisyen bulmak zordu. Şarkıcı, grubu dağıldığında iflas başvurusunda bulunduktan sonra eskisi kadar eğlenmesi imkansızdı. Hatta iki yakasını bir araya getirmek için barlarda performans sergilemek zorunda kaldı. Şimdi daha iyi bir yerde, ancak başarısından sonra borçlanmanın kolay olmadığına eminiz.

Cyndi Lauper

Cyndi Lauper

Janice Dickinson

En çok süper model kariyeri ile tanınan Janice Dickinson, plastik cerrahi bağımlılığı nedeniyle zorlu bir dönemden geçti. 2014 yılında 1 milyon dolarlık borcu olduğu ortaya çıktı. Bu parayı çoğunlukla kozmetik cerrahiye harcadı. İflas başvurusunda bulundu. O zamandan beri dersini aldığını ve bıçağın altına girmekten çekindiğini umuyoruz.

Janice Dickinson

Janice Dickinson

Don Johnson

Muhtemelen bu aktörü Miami Vice’daki çalışmaları için tanıyorsunuz. En iyi polis dramalarıyla tanınan Don Johnson, 2002’de kara para aklama suçlaması yüzünden başını belaya soktu. Bu olaydan altı yıl sonra, Colorado’daki mülkünü haciz nedeniyle neredeyse kaybediyordu. Bu durum gerçekleşmeden hemen önce 14,5 milyon dolarlık borcunu geri ödemeyi başarması iyi bir şeydi. sahip olduğu mevcut net değeri hala bilinmiyor.

Don Johnson

Don Johnson

Vanilla Ice

Robert Matthew Van Winkle ismiyle doğmuş olan Vanilla Ice, en çok bilinen ve sevilen hit şarkısı “Ice Ice Baby” ile tanınır. Televizyon çalışmaları ve müziği için hala telif ücreti alıyor olsa da hayat onun için sorunsuz gitmiyor desek yalan olur. Raporlar, Teksaslı rapçinin eski karısına ödeme yapmaktan kaçındığını iddia ediyor. Hatta bir yargıç devreye girip eski sevgilisi Laura’ya yüzbinlerce dolar ödemek zorunda kaldı.

Vanilla Ice

Vanilla Ice

Mike Sorrentino

Kariyerinin zirvesinde, Mike Sorrentino şov dünyasında büyük bir isimdi. Jersey Shore yıldızı, o zamanlar içinde Comedy Central’da bile çıkmıştı. Ancak, 8,9 milyon dolarlık geliri olmasına rağmen vergisini ödemediğinden dolayı hapse girmek zorunda kaldı. Geçmişte 2019’da bir geri dönüş yapmayı planladığını söylemişti. Ne yazık ki bir zamanlar sahip olduğu aynı şöhret seviyesine ulaşması çok zor olmalı.

Mike “The Situation” Sorrentino

Mike Sorrentino

Aaron Carter

90’lı yıllarda büyüdüyseniz, muhtemelen Aaron Carter’a aşık olmuşsunuzdur. ‘I Want Candy’ şarkıcısı, Backstreet Boys’tan Nick Carter’ın küçük kardeşidir. Ancak vergilerini ödemediği için çok zor durumda kaldı ve ciddi bir borç batağına ​​düştü. Son zamanlarda Dancing With The Stars’da konuk oyuncu olarak yer aldı. Buna rağmen, artık eskisi kadar ünlü değil.

Aaron Carter

Aaron Carter

Reklam